Anne Sütü Nasıl Saklanır?

0 2.917

Anne sütü Allah’ın insana bahşettiği en büyük nimetlerden bir tanesidir. Bunun için bu sütün kıymetini bilmek ve ona göre kullanmak gerekir. Bir bebek dünyaya geldiği andan itibaren 6 ay boyunca anne sütünden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaz. Bunun için bebek ne kadar anne sütüyle beslenebilirse o kadar sağlıklı ve bağışıklığı da güçlü olacaktır.

Bazı bebekler anne sütünün yetersizliğinden ya da emmek istemediğinden dolayı anne sütü yerine mama tercih edebilirler. Böyle durumda ise anne sütünü bırakmak yerine sağarak bebeğe biberonla vermek doğru olacaktır. Özellikle çalışan anneler bebeklerini emziremediklerinde bu yöntemi tercih edebilirler. Anne sütünün sağılma şekli nasıl olursa olsun saklama koşulu her zaman aynıdır.

Anne Sütü Önemi Nedir?

Anne sütü bebeğin temel besin ihtiyacıdır ve içerisinde her türlü vitamin bulunur. İlk 6 ay anne sütü önemlidir. Altı aydan sonra ise takviye gıdalara başanması gerekir. Altı ay içerisinde bebek anne sutunu tam aldığında gelişimini çok guzel devam ettirebilir. Buyudukçe ise ilave besinleri alması gerekecektir.

Anne Sütü Neden Saklanır?

Anne sütünü saklamak önemli, fakat neden önemli konusunu biraz daha açmak gerekir. Bebeğiniz sizden anne sütünü alamadığında, yanınızda olmadığında ya da herhangi bir sağlık sorunu olduğunda anne sütü saklanarak verilmesi bebeğin kendisini toparlayabilmesi için önemlidir.

Anne Sütü Nasıl Saklanır?
Anne Sütü Nasıl Saklanır?

Anne sütü ne kadar sürede bozulur?

Anne sütü saklanırken oda sıcaklığında 3 saat buzdolabında ise 3 gün, derin dondurucuda 3 ay boyunca bozulmadan kalabilir. Bu surelerin sonunda kullanılmaması sağlıklı olandır.

Anne sütü neyin İçinde saklanmalı?

Anne sütü sıradan ürünlerin içerisine konularak saklanamaz. Bu şekilde yapıldığında çabuk bozulabilir. Bunun yerine eczanede satılan poşetlerin alınması gerekir. Her poşet yalnızca tek kullanımlıktır bu nedenle bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmamanız gerekir.

Ben Bari Yöntemi Nedir?

Buzdolabına ya da derin dondurucuya koyduğunuz sütü, oda sıcaklığına getirdikten sonra çözülmesini bekleyin çözüldükten sonra ise bir kabın içerisine ılık su koyun ve sütü biberona koyduktan sonra bu kabın içerisine koyarak ısıtın. Bu şekilde ben bari denilen yöntemle sütü ısıtmış olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları