Astım Belirtileri Nelerdir?

0 16

Astım belirtileri nelerdir? Hastalıklar, insan hayatının vazgeçilmezi oldu, çocuktan yaşlıya her insan hasta olabilir. Yeni dönemde yani yeniçağda hastalık sayıları bir hayli arttı, geçmişten biri gelse ve günümüzde ki hastalıklar sayılsa çoğunu bilmeyecektir. Bu hastalıkların oluşmasında gelişen teknoloji, makineleşme, ürünlerde bulunan hormon gibi birçok neden sayabiliriz. Günümüzün özeti tam olarak kolay yaşam çok hastalık desek çok doğru olur. Eski yaşama göre artık her şey daha kolay ulaşım, seyahat, tatil, iş gücü birçok yaşam unsurunda insanlar avantajlı duruma geçti, dünyanın bir ucundan diğer ucuna bir günde gitme şansına sahibiz. Ya da çiftçi bir tarlayı 1 günde sürebiliyor yani her şey daha kolay aynı zamanda hasta olmakta.

Astım Belirtileri Nelerdir?

Astım çok sinsi bir hastalık olmakla birlikte ne zaman ortaya çıkacağını bilemezsiniz. Hafif bir şekilde hiç ortaya çıkmadan da geçebilir henüz çocuk yaştayken sizleri astım krizlerine de sokabilir hastalığın bir kaç tane belirtisi vardır. Bu belirtilerin başında nefes alma güçlüğü geliyor, herhangi bir sorun yokken bir toz yüzünden ya da koşarken nefes almada güçlük çekiyorsanız bu astım belirtisidir. Göğüste ağrı ve aynı zamanda öksürme durumu da yine astımın başlangıç aşamaları olabilir. Bu şekilde belirtilere sahipseniz hemen bir uzmandan yardım alın.

Astım günümüzde en çok bilinen hastalıklardan bir tanesidir, nefes almayı zorlaştıran ve yaşamı riske atabilecek kadar büyük bir hastalık. Astım birçok nedenden insan vücudunda ortaya çıkabilir, vücut alerji gibi nedenlerden dolayı mukus denilen hazneyi kapatıyor. Bu da nefes alan hastaya çok büyük zorluklar yaşatıyor. Öyle bir hastalık ki ne yaş dinliyor nede cinsiyet herkesin başına gelebiliyor. Hastalığın olma nedenleri arasında en öne çıkan maddelerden bir tanesi astımın genetik olması. Anne ve babanın hatta büyük anne ve babanın birinde astım olması torunlarda astım rahatsızlığı ile baş başa bırakıyor. İstanbul gibi sanayisi büyük şehirler de yine astımın olmasında büyük bir etken olarak dikkat çekiyor. Astım alerjik reaksiyonlarda gösterebilir yani bir maddeye alerjiniz olması nefes alma güçlüğüne dene olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları