Baş Ağrısı Neden Olur ? Ne İyi Gelir?

0 11

Baş ağrısı, sadece bu kelimeyi söylemek bile bazı insanlar için yetiyor. Çoğu insan kısa süreli baş ağrıları yaşar, bunun birçok nedeni vardır. İkinci bir durum ise uzun süreli geçmeyen baş ağrılarıdır, tam anlamı ile baş belası olan bu hastalık birçok nedenden olabilir. Baş ağrısı büyük sorunlardan kaynaklı değilse hastalık değildir, sürekli geçmeyen ve kısa sürelerle oluşup uzun süren baş ağrıları hastalıktır. Kısa süreli baş ağrıları basit yöntemler ile bile geçebilir, sorunun büyük olduğu baş ağrıları ise doktor gözetimine muhtaç kalabilir. Baş ağrısı neden olur , baş ağrısına ne iyi gelir?

Baş Ağrısı Neden Olur ? Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısı için birçok neden saysak ta başlıca nedenlerden bahsetmek istiyoruz. Bu nedenler genel geçer herkesin başına gelebilir.

Göz alerjisi

Göz insan vücudunda baş üzerinde yer alan görme organı olmakla birlikte alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Gözünde alerji olan kişiler hava değişimi esnasında uzun süreli baş ağrıları çekerler, tedavisi doktora gitmektir.

Diş ağrısı

Diş birçok sinire sahip organdır, görsel olarak resmine baktığınız zaman ne dediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Diş ağrısı da baş ağrısına neden olabilecek durumlar içinde yer alır, yine tedavi olarak doktora gitmeniz gerekir.

Stres

Çağımızın en büyük hastalığıdır, neredeyse her yaş insanın başında olan durumlardan biridir, bu bir hastalık mıdır? Evet, stres artık modern çağ içinde bir hastalıktır. Stresten dolayı oluşan kısa süreli baş ağrıları sıcak bir duş ve dinlenme ile geçecektir. Uzun süreli streste yine bir danışman yardımına ihtiyaç duyarız.

Tümör

Tümör en kötü hastalıklar arasında yer alır ve feci baş ağrılarına yol açar, bu hastalık doktor tedavisinden başka yöntemi olmayan bir hastalıktır.

Migren

Migren, son dönemde yine başta strese bağlı olmak üzere görülen hastalıklardan bir tanesidir. İlaç tedavi isteyecek baş ağrıları da yapabilir, kısa sürede geçebilecek baş ağrıları da yine yapabilir. Bu şekilde kısa süreli olan baş ağrılarında dinlenmek yapacağınız en basit çözümdür. Buz presi ve ılık bir duş yine sizlere iyi gelecek yöntemler arasında yer alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları