Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 24

Cilt bakımı, medikal cilt bakımı olarak da adlandırılır. Genellikle problem ciltlerin kontrol altında tutulması için tercih ettiği veya aylık rutin olarak tercih edilen bir işlemdir. Şunu belirtmek gerekir ki profesyonel bir cilt bakımı yaptıramıyor olsanız bile, evde kendi cilt bakımıza özen göstermeniz gereklidir. Cilt tipinizi belirleyerek cildinize uygun ürünlerle cilt temizliği yapmalı, nemlendirme ve güneş kremi adımlarını atlamamalısınız.  Profesyonel cilt bakımı cildimize uygun cilt bakım ürünleri ve bazı aletler ile yapılan cilt bakımıdır. Peki profesyonel cilt bakımı etkili mi? Kimler profesyonel cilt bakımı yaptırmalı? Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır?  profesyonel cilt bakımı gerektiren problemler nelerdir? Beslenme ve uyku düzeni cildimizi etkiler mi?

Profesyonel cilt bakımı ile ilgili her bilgiye yazımızda ulaşabileceksiniz ve bu sayede profesyonel bir cilt bakımı nasıl yapılır, profesyonel bir bakıma cildinizin ihtiyacının olup olmadığına kendiniz karar vereceksiniz. Yazımızı okumaya devam edin.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikle cilt tipinizi bilmelisiniz
  • Cilt temizliğini cilt tipinize uygun ürünler ile yapmalısınız
  • Akne ve siyah noktaları sıkmamalısınız
  • Günel kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz
  • Beslenme ve uyku düzeninize özen göstermelisiniz.
  • Profesyonel bir cilt bakımı için gittiğinizde mutlaka cilt tipinizi belirtmelisiniz.
  • Ciddi akne problemi olan bir cildiniz varsa ona uygun ürünler tercih etmelisiniz.

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımı, profesyonel ekipmanlar ile yapılan, örneğin; siyah nokta temizleyiciler, kırışık açma aletleri gibi, cilt bakımına uygun serumların ve kremlerin kullanıldığı, ciltteki problemleri azaltmaya ve bitirmeye yönelik yapılan işlemler bütünüdür. Profesyonel cilt bakımında, siyah nokta giderme, akne azaltma, cildi temizleme ve arındırma, cildi canlandırma, cildi gençleştirme gibi hedeflere yönelik işlemler uygulanır.  Profesyonel cilt bakımı sanıldığının aksine bir kere yaptırıp devam edilmediğinde ulaşmak istediği sonuca ulaşamaz.  Profesyonel cilt bakımını düzenli olarak yaptırmanız cildiniz için oldukça faydalı olacaktır. Ayda bir defa profesyonel cilt bakımına giderek istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Problemlerinizden kurtulduğunuzda da birkaç daha devam edip cildin kendini toparlamasına izin vermelisiniz.

Cilt bakımı acılı bir işlem olmamakla birlikte, cilt bakımı sonrasında kızarıklık ve kaşıntılar meydana gelebilir. Endişelenmemelisiniz çünkü bu doğal bir durumdur.  Profesyonel bakımınızın yanında kendiniz günlük destekleyici bakımlarınızı da yapmalısınız. Böylece problemli bölgeleriniz de daha çabuk iyileşme ve ilerleme gösterecektir. Ayda bir sadece profesyonel bakım yapıp bazı hususlara dikkat etmemeniz bakımınızın boşa gitmesi anlamına gelebilir. Peki profesyonel cilt bakımı hangi ciltlere yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Profesyonel Cilt Bakımı Gerektiren Ciltler Neler?

Profesyonel cilt bakımına bir problem içermeyen ciltlerinde başvurabileceği gibi bazı sorunlar içeren ciltler özellikler tercih etmektedir. Bunlar; siyah nokta problemi olan ciltler, lekeli ciltler, güneş yanıklı ciltler, geniş gözenekli ciltler, cansız, mat ve donuk görünen ciltler, renk eşitsizliği bulunan ciltlerdir. Bu gibi problemler ile karşı karşıya iseniz cilt bakımınıza oldukça dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde problemlerinizin çoğalarak artabilir.

Profesyonel cilt bakımına öncelikle cilt temizliği ile başlanır. Sonra yüze buhar tutularak gözeneklerin açılması sağlanır. Cilde ihtiyacına göre ışınlar verilerek cildin kolajen üretimi desteklenir. Böylece cildin kendisini yenilemesine yardımcı olunur. Cilt bakımının son aşaması nemlendirmedir. Sonrasında ise cilt tipinize göre serum uygulaması yapılır. Bilinen yanlışlardan biri serum kullanıldığında nemlendirici kullanılmamasıdır. Bu yanlıştır cildin nemini her zaman serumlar sağlayamaz. En sonda güneş kremi uygulamasıyla cilt bakımı sonlandırılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları