Cilt Sıkılaştıran Doğal Maskeler

0 21

Cilt sıkılaştıran doğal maskeler evde nasıl yapılır? Gençlik, bütün insanlar ömürleri boyunca genç kalmak ve hep dinç gözükmek ister. Bunun uzun vadede gerçek olmadığını biliyoruz, ne kadar çaba göstersek de doğa kanunu gereği bütün insanlar yaşlanacaktır. Biz inşalar bunu sadece çabalarımızla geciktirebiliriz. Bir yıl öncesine kadar insanlar genç kalmak için bıçak altına yatıp binlerce lira para dökmekteydi, şimdilerde ise doğanın dostluğuna sığınıyorlar. İnsanı kendi kaderi içinde bırakan doğa yine sizlere kendi genlerini aşılıyor. İnsan için doğal yöntemler arınırsa her şey var. Bizler ise zahmetten kaçarak her şeyin kolayına kaçmayı deniyoruz. Bunun da adı hızlı gençleşme oluyor ama iki yıl sonra yine aynı yere dönüyoruz.

Cilt Sıkılaştıran Doğal Maskeler

Cildiniz için evde hem hızlı hem de kolay bir şekilde maskeler hazırlayarak daha dinç bir vücuda sahip olmayı deneyin.

Karbonat maskesi

Yapacağınız işlem çok ama çok basittir, karbonatla yüzünüzü daha genç bir hale getirmek için 2 yemek kaşığı dolusu karbonata 3-4 yemek kaşığı su ilave edip karıştırın. Karışımı alıp yüzünüze uygulayın ortalama 2-5 dakika arasında yıkayarak yüzünüzü ölü derilerden arındırın.

Yoğurt maskesi

Yoğurt içinde birçok besin barındırır, o kadar güçlü özelliklere sahiptir ki içinde ki hücreler yenilemeyi sağlar. Yoğurt maskesinde yapacağınız tek olay yoğurdu alıp yüzünüze sürmek ve belirli süre beklemektir. Bu şekilde ölü deriler ortaya çıkar ve yıkanınca gider.

Gözenek giderici maske

Bu maskemiz de siyah lekeden sizleri kurtarıp daha sıkı bir yüze sahip olmanızı sağlar. Yapacağınız işlem çok basittir. Biraz zeytinyağı, biraz limon ve biraz şeker bu karışımı biraz bekletip yüzünüze uygulayın. Daha sonra 1 dakika bekleyip yıkayın işe yaradığını gözle göreceksiniz.

Yumurta maskesi

Yine evde kolayca hazır edebileceğiniz bir maske türünden bahsediyoruz, yumurta vücuda iyi gelen ürünlerden biridir. Maskemizde bir yumurtadan akını çıkarın ve birkaç damla limonla iyice karıştırın. Bu şekilde biraz bekletin ve yüzünüze uygulayın, yüzünüzde biraz durduktan sonra yıkayın. İşlem çok basit bir o kadar da etkileyicidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları