Diyette Tatlı Yenir Mi?

0 27

Hepimiz daha fit olmak isteriz, üzerimize ne giysek yakışıyor, elbise ararken hep en küçük bedenlere bakmak hepsi kulağa hoş geliyor. Sağlık gerçekten çok önemlidir, güzel görünmek bir yana kilolu olmak kesinlikle bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkar. Dikkat edin zayıf insanlar da hastalık geçirir ama büyük hastalıklar çoğunlukla kilolu insanlarda olur. Damar tıkanıklığı, şeker, ismini sayabileceğimiz birçok hastalık kilo ile doğru orantılı olarak öne çıkar. Bu yüzden zayıflamak insan için sağlık gereğidir, daha şık olmak her giydiğini daha güzel taşımak bunlar da birer amaç olarak söylenebilir. Peki, zayıflamak kolay mı? Diyet nasıl başarıya ulaşıl? Diyette tatlı yenir mi ?

Diyette tatlı yenir mi?

Önce ilk sorumuzla başlayalım, diyet yapmak gerçekten kolay olmayan bir iştir. Normal günde aklımıza gelmeyen besinler diyet yaparken gözümüzün önünde birer birer canlanır. Tatlı ve ekmek bunlardan iki tanesidir. Her sabah yediğimiz ekmek bir anda çok az miktarlara düşünce her fırın bizim için çile noktası olur. Tatlı ülkemiz de en çok sevilen besinler arasında yer alır diyet yaparken tatlı önerilmez ama sizler çok yemek isterseniz tadımlık diyebileceğimiz bir miktarda yiyebilirsiniz. Bu miktarlarda bile diyet tatlıları tercih etmek sizin ve yaptığınız diyetin faydasına olacaktır. Tatlılar çok yüksek kaloriye sahip olduğu için sizlerin kilo almasına neden olabilir.

Diyet nasıl başarıya ulaşır?

Diyet başarıya ulaşılması zor konulardan bir tanesi olarak bilinir, zamanla aldığımız kilolardan bir anda kurtulmak istiyoruz, bunun mümkün olmadığını bilmek diyeti başarıya ulaştırmanın ilk yolu olacaktır. Diyette sabır çok önemlidir, ilk üç gün çok zorlanacaksınız, beyin sürekli sizden yemenizi isteyecek ama buna karşı koyduğunuz sürece zayıflama şansına sahip olacaksınız. Diyette başarıya ulaşmak için nefis gerekiyor, her gördüğünüzü canınız isteyecek bunu bilerek diyete başlayın. Bu istekleri kontrol edecek nefis sizlerde var mı? Beyinden kontrol yapacak bir güç istiyor, ben bu işi başaracağım cümlesini sürekli tekrar etmek gerekiyor. Diyete başarı kolay olmayacak ama başarılmayacak bir durum değil. Sizlerin ilk yapacağı inançlı bir şekilde hazırlanıp, sabır ve düzenle bu işi başarmak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları