Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

0 395

Güzel bir makyaj yapmak istiyorsanız ilk önce dikkat etmeniz gereken şey kaliteli ve doğru makyaj malzemelerini kullanmanızdır. Çünkü kalitesiz ürünler cildinizin daha yorgun ve solgun bir şekilde görünmesine neden olacaktır.

Doğru Ten Ürünleri Seçmek

Doğru makyaj yapmanın ilk anahtarı teninize göre olan ürünleri seçmek. Özellikle de fondöten konusunda dikkat etmeniz gerekli. Çünkü açık ya da koyu bir fondöten kullandığınızdır teninizin rengini tutturamazsınız ve bu da yüzünüzle cildinizin bütünleşmemesine neden olacaktır. Doğru bir fondöten seçimini ancak gün ışığında yapabilirsiniz. Fondöteni yüzünüze uygularken asla sünger kullanmamalısınız. Fondöteni yüzünüzün her bölgesine eşit bir şekilde dağıtmanız gerekiyor.

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Pudra Seçimi

Pudra makyajda en önemli ayaklardan bir tanesidir. Özellikle tek başına kullanılacaksa o zaman biraz renkli olmasında mahsur yoktur ancak fondöten üzerine uygulanacaksa o zaman şeffaf olması gerekir. Bu transparan pudralar ince bir şekilde uygulanır.

Göz Kalemi

Göz makyajının vazgeçilmesi kalemlerdir. Doğru bir şekilde kalem kullandığınız da gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Göz kalemi kullanırken kalemin gözünüzün çukurundan asla çıkmaması gereklidir.

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Farlar ve Eyelinerlar

Gözlere makyaj yapmak bir yüz makyajının en önemli ayağıdır. Gözünüz ne kadar öne çıkarılırsa hem samimiyet hem de görüntü bakımından o kadar estetik olacaktır. Gözlerdeki makyajda hata yaptığınızda ise hemen belli olur dolayısıyla bu da sizin doğallıktan uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Dudak Makyajına Dikkat

Dudak makyajında en doğru işlem nemlendirici kullanmaktır. Sırasıyla uygulanacak olan yöntem ise nemlendirici, dudak kalemi, parlatıcı veya ruj olmalıdır. Eğer ki dudaklarınıza uygulayacağınız rujunuzun kalıcılığını artırmak istiyorsanız üstüne pudra sürmelisiniz.

Çirkin Kadın Yoktur Bakımsız Kadın Vardır

Her kadın doğru makyajı ve doğru malzemeleri kullandığında kendini güzelleştirebilir. Ancak öncelikli olarak kendini ve cildini tanıması gerekiyor. Çünkü cildini tanıyan bir kadın nasıl makyaj yapması, ne zaman makyaj yapması gerektiğini bilir ve ona göre hareket eder.

Kadın kendine ve giyimine dikkat ettiği zaman bulunduğu her ortamda dikkat çekmeyi başarabilir ve güzelliğini ön plana çıkarabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları