Dut Kurusu Zayıflatır Mı?

0 12

Dut kurusu zayıflatır mı? Son dönemde birçok diyet internet sayfalarına girmeye başladı.  Diyetisyenler kadar bilgisayarlarda yazılan diyetler de uygulanmaya başladı. Birçok yanlış bilginin dolaştığı sanal ortamda sizlere doğru bilgileri vermeye çalışacağız. Kuru üzüm ve ya dut üzümü diyette kullanılır mı? Diyet kalorilerin savaşı olarak bilinir. Ne kadar çok kalori yakar ve karşılığında daha az kalori alırsanız o zaman zayıflama başlar. Tabi ki diyet boyunca yediğiniz ürünlerin önemi çok fazladır, kalorisi yüksek olsa bile bazı ürünler diyette yenebilir. Kuru dut diyette yenilebilir mi? Bu soru ile yazımıza başlayalım. Kuru dut diyette her gün yenebilir mi farklı ardışık sorulara da cevap verelim.

Dut Kurusu Zayıflatır Mı?

Sizlere kuru dutun çok vitaminli bir enerji deposuna benzediğini söyleyelim. Diyette yenme konusu ise sizlere kalmıştır, bizler kuru dut ile ilgili bilgileri sizlere anlattıktan sonra siz ister yersiniz isterse yemezsiniz. Kuru dut kalori olarak kesinlikle düşük kaloriye sahip değildir. Sizlere kuru dut diyette zayıflatır diye bir bilgi verilmişse bu bilgi yanlış bir bilgidir. Kuru dut şeker oranı konusunda bir hayli yüksektir ama diyette kullanılır mı sorusuna gelince çok fazla enerji barındırdığı için ara öğünlerde az yenebilir. Bu sizlere ekstra kilo aldırmaz ama kalori harcayacaksanız. Evde diyet yaparken spora gitmeyeyim ve arada kuru dut yiyeyim derseniz bu kilo aldırabilir.

Günde kaç kere kuru dut yenebilir?

Kuru dut diyette ara öğünler olarak kullanılabilir, peki kaç öğün kullanılır? Bizlere göre günde bir kereden fazla kullanmayınız. Kuru dut tam anlamı ile bir enerji patlaması yaşatabilir bunu da içinde bulundurduğu şeker ve besinle yapar. Çok şekerli ürünler sizlerin diyetinde her zaman tehlikeli olur, kilo aldırmak bir yana aynı zamanda diyetinizde ki sabrınızı da bitirebilir. Kuru dut bizlerin tavsiye etmediği ama diyette de yasak olmayan bir üründür. Bizler sizlere kuru dut ile ilgili durumları açıkladık. Bu süreçte sizlerin inisiyatifine kalmış bir durumdan bahsediyoruz. Sizler ben kalori yakarım diyorsanız bu ürünü yiyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları