Enginar Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar?

0 21

Dünya teknoloji etkisi besinlerin sağlıksız olması gibi birçok yeni nedenden dolayı, hastalıklara maruz kalıyor. Hastalıklar yeni dönemde daha da çoğaldı, eskiden insanlar bu kadar hasta olmazda ve ya hastane görmeden yaşanırdı. Şimdi insanlar hastanelerden çıkmamasına rağmen yine de hastalıklar bitmiyor. Hastalıkların bitmemesinin en büyük nedeni biz insanların, her şeyin doğalı yerine yapay olanlarına kaçıyoruz, ne zaman hastalıklar belimizi bükmeye başlayınca hemen doğaya sığınıyoruz. Doğa her zaman insanların dostu olmuştur, insanı doğadan doğayı insandan ayrı düşünme şansına sahip değiliz. Bizlerde doğanın bir parçasıyız ve şifa bizler için hep doğadan gelecektir. Yapılan ilaçların birçoğunda doğal ürünler kullanılır. Örneğin nane nefes darlığı ve grip ilaçlarının çoğunda bulunur.

Enginar Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar?

Büyük bir nikotin temizleyiciden bahsediyoruz; nikotin sigarada bulunan bir madde olarak öne çıkıyor. Bilinmeyen ise birçok maddede nikotinin olması ve ağız yoluyla kana karışmasıdır. Nikotin uzun süreçte vücutta hastalıklara hatta kansere bile yol açabilir. Enginar yaprağı çayı vücutta bulunan nikotini atmaya yarar. Nikotin vücuttan atılınca hem daha parlak bir cilt sahibi olursunuz hem de daha sağlıklı olursunuz. Dikkat etmeniz gereken bu çayı ünde bir bardaktan fazla içmemektir, fazlası böbreklere zarar verir. Böbrekler kanı temizler çayda benzer işlem yaptığı için böbrekleri tembelliğe alıştır.

Papatya ailesi grubunda olan bir bitki türünden bahsediyoruz. Bu bitki grubu insanlar için çoğu hastalığa şifa olacak bir bitkidir. Bitkinin hem bulunması hem de çay haline getirilip içilmesi çok kolay olmakla birlikte biz insanlara da faydası da sayılmakla bilinmez. Enginar yaprağı çayı bitki olarak bulunursa öncelikle kurutulmalı ve sonrasında ufaltılmalıdır. Eğer kuru bitki bulursanız onu da ufaltarak çay haline getirebilirsiniz. Kuru enginar yaprağını iki şekilde çay haline getirebilirsiniz, öncelikle kuru enginarı toz haline getirin ve bir bardak suya bir çay kaşığı enginar tozu atın. Bu karışımı kaynattıktan sonra içebilirsiniz. İkinci bir yöntem ise, toz halinde olan çayı süzdürerek içmektir, bu iki yöntemde enginar çayı yaprağını yapma şeklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları