Evlilik Aşkı Bitirir Mi ?

0 4

Aşk, ne kadar kısa bir kelime sadece üç tana harfin yan yana gelmesi ile oluşmuş bir kelime ama sizler için çok anlam ifade ediyor olabilir. Aşk deyince hepimizin aklı ya geçmişte yaşadığı güzel günlere ya da gelecekte yaşamak istediği güzel günlere gider. Aşk heyecan ve tutkunun kısaltılmış hali olarak karşımıza çıkar. Evlilik, aşktan çok farklı bir kelime olarak karşımızda duruyor, içinde sorumluluk olan aşka karşı bir gerçek olan evlilik aşkı bitirir mi? Bu soru özellikle yeni evlenen kişilerce çok sorulur. Ben evlendim aşkım da bitti karşı taraftan eskisi kadar ilgi göremiyorum gibi sözler aşina olduğumuz cümleler halini aldı. Evlilik aşkı bitirir mi ?

Evlilik Aşkı Bitirir Mi?

Bizlere göre çok yanlış bir cümle, aşk ve evlilik ikisi bir arada daha güzel olan birlikteliklerden bir tanesidir. Aşk ve evlilik bir arada neden düşünülemez? Aşk mı evlilikle sona erer yoksa insanlar aşkı mı yanlış tanımlar? Bu iki nokta arasında bir bağlantı kuramadığımız sürece işlerimiz hem ters yönde ilerler. İnsanlardır aşkı bitiren, evlilikle aşkın bir mazisi olduğuna göre bu ikili birbirine düşman olmazlar.  Kaybetme duygusu aşk içinde o kadar yoğun yaşanır ki insanlar yapmak zorunda olmadıklarını bile yapar. Bu da karşı taraf için beklentilerin zirvede olduğu süreç demektir. Evlilik daha sorumluluk isteyen bir süreçtir, bu süreçte eşler hem aşkı hem sorumluluğu taşımayabilir.

Aşkınızı tazeleyin

Aşk hayatında sorun yaşayan insanlar bunu evliliğe bağlıyorsa üzülmeden önce aşkı yeniden doğurmanın yolunu arayabilir. Yanlış duymadınız, aşk ölebiliyorsa yeniden doğada bilir. Yapacağınız ilk iş aşkınızın başladığı günlere dönmek olmadır, benzer kıyafetler benzer saçlar ve benzer sözler. Aşkınızı bir Anka kuşuna benzetin madem o öldü inanın doğacağı en doğru yer kendi külleridir. Sizler küle ateşi atın karşı tarafta aynı isteği gösteriyorsa aşkınız eskisinden daha büyük bir şekle gelir. Tek taraflı çaba ne için olursa olsun yetersiz olacaktır. Bu yüzden kendi başınıza bir şeyler yapmak yerine iki tarafın da içinde olabileceği etkinlikler yapın. Siz bu işi isterseniz gerisi kendiliğinden olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları