Gebelik Sonrası Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?

0 45

Gebelik sonrası doğru beslenme nasıl olmalıdır? Doğum, dünya üzerinde görülen en büyük olaylardan bir tanesi değil midir? Bir insan başka bir insanı dünyaya getiriyor. Dünyanın var oluşundan bu yana da insanlar bu şekilde çoğalıyor, en büyük teknolojilere ulaşılması bile yeni bir insan yapımını başaramadı. İnsanların yaptığı robotlar ne kadar insanlara benzetilmeye çalışılsa da yine insan elinden kontrol edilen ürünlerdir. Bebek ise bir mucizeden başkası olmaz. Bebeklerin anne karnından dünyaya geldiği gün onlar için yeni bir süreç başlar, artık bir kişi olmuşlardır. Bu küçük hanım ve ya beylerin beslenmesi de çok önemlidir unutmayın bebekler dünyaya geldiklerinde hala sizlerin sayesinde beslenirler. Bu yüzden annelerin beslenmesine çok dikkat etmesi gerekir.

Gebelik Sonrası Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Annelerimiz ilk 3 ay içinde çok dikkatli beslenmeli, sizlerin yediği her ürün bebeğe de geçecek ve onlarda aynı besinlerden faydalanacak. Bu olayın bir yüzü diğer yüzü ise sütünüzün çoğalması için yemeniz gereken ürünlerdir. Peki, anneler ne yemeli?

Süt ürünleri şart

Anne bebeğini kucağına aldıktan sonra emzirme süreci başlayacaktır, bu süreçte vücut süt üreteceği için annenin de süt ürünleri yemesi hem sütünü arttırır hem de bebeğine geçen kalsiyum miktarını arttırır.

Gazlı yiyecekler yemeyin

Bebeğiniz sizlerden aldığı besinle yaşamını sürdürür, bu yüzden gaz yapan baklagiller ve ya başka besinlerden uzak durun. Sadece sizlerde değil aynı zamanda çocuğunuzda da gaz yapacaktır. Bu onun rahatsız olmasına neden olacaktır. Gece uykuları hem size hem de ona haram olsun istemiyorsanız, gazlı yiyeceklerden uzak durun.

Proteini bol alın

Sizlerin vücudu uzun bir süreçten çıktı ve bu süreç sizleri çok yordu. Kendi vücudunuzu toplamak ve bebeğinizin protein ihtiyacını sağlamak için yapmanız gereken işlem proteini bol olan yumurta ve et gibi yiyeceklerden bolca tüketin.

Meyve yiyin

Bolca meyve yemek hem sizlerin direncini arttıracak hem de bebeğinizin ihtiyacı olan c vitaminini karşılayacaktır. Bu süreç içinde dikkat etmeniz gereken en büyük olay kabız eden şeyler yemeden kaçmaktır. İlaç da kullanım da dikkat etmeniz gereken bu süreç çok dikkat istiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları