Gebelikte Mide Yanması Neden Olur?

0 13

Gebelikte mide yanması neden olur? Hamilelik süreci zor olan bir süreçtir, belki bütün hamileler bu süreci zor olarak atlatmaz ama genel olarak kadınlarımız hamilelik sürecini zor atlatır. Birçok şikâyet bu dönemde ortaya çıkar, bel ağrıları, şişkinlik, mide bulantısı bunlar klasik olan yani neredeyse her kadının başına gelecek şikâyetlerdir. Bir de bazı durumlarda ortaya çıkan durumlar vardır, bunların başında ise mide yanması gelir, mide yanması hastalık değildir ama şikâyetler arasında yer alır. Hamilelik sürecinde oluşan mide yanması geçecek bir durumdur, yalnız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlara dikkat etmediğiniz zaman yine mide yanması ile karşı karşıya kalacaksınız. Peki, mide yanması nasıl geçer?

Gebelikte Mide Yanması Neden Olur?

Hamilelikte mide yanması şikâyeti çokça karşımıza çıkan durumlardandır, bu hastalığın oluşmasında birçok neden yer alır. İlk neden yavrunuzdur, bebeğiniz karnınızda büyüyüp yer tuttukça mideye baskı yapmaya başlayacak ve midenizde yanmalara yol açacaktır. İkinci bir sebep ise besinlerdir, düzenli beslenilmediği takdirde başımıza gelecek en kötü durum mide yanmasıdır. Mide yanmasını engellemek için bazı besinlerden uzak durulması gerekiyor. Bu besinler konusunda nefsinizi terbiye edemez ve yemeye devam ederseniz hem mide yanmaları artacak devamında kusma şikâyetine dönüşecektir. Mide hassasiyet kazanırsa bu durumda daha da dikkat etmeniz gereken bir sürece doğru yola çıkıyor olacaksınız. Bu yüzden mide yanması şikâyetine en baştan çok dikkat etmelisiniz.

Gebelikte Mide Yanması Nasıl Geçer?

Mide yanmasının geçmesi için doktora giderek bazı ilaçlar kullanmak en basit olan yöntemdir. Ben hamileyim ve doktora gitmeden bu şikâyetten nasıl kurtulurum diyorsanız o zaman perhiz tutmaktan başka yapacağınız bir şey yoktur. Akşam yatmadan portakal ve türleri besinlerden kaçının bu daha rahat yatmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında gazlı içeceklerden uzak durmakta sizler için çok iyi olacaktır. Turşu ve türlerinden uzak durmak yine midede yanmayı önleyecektir, mide yanması bu şekilde perhiz tutulursa kısa sürede yok olacaktır. Hamilelik süreci çok özen gösterilmesi gereken bir süreç olmakla birlikte kendi kendinize doktor olmanız gereken bir süreçtir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları