Göğüs Silikonu Nasıl Yapılır?

0 43

Her kadın daha çekici daha etkileyici gözükmek iter, bir kadını tanımadan ona çekici demenin tek yolu dış görünüştür. İnsanlar dış görünüş çok önemli değil dese de dış görünüm çok önemlidir. Bu şimdilerde değil yüz yıllar önce de aynı şekilde olmuştur. Bu yüzden spor yapmak diyet yapmak birçok olay ortaya çıkmıştır. Günümüzde ne kadar ince bir bele sahip olmak önemliyse dolgun göğüslere sahip olmak da çok önemlidir. TV dünyasında sürekli görüyoruz dik ve büyük göğüsler, bakarken bile çoğu kadın bende neden böyle değil diyor. Bu gözüken göğüslerin çoğu hatta tamamına yakını silikondur. Peki, göğüs silikonu nasıl yapılır, riskli midir?

Göğüs silikonu nasıl yapılır?

Göğüslere silikon taktırma işlemi günümüz de çok öne çıkan ve deyim yerindeyse moda olan işlerden biridir. Bu işlem yapılırken de sizlerin korkacağı bir işlem değildir. Yapılma işlemi 3 sıradan oluşur. 1. İşlem sizlere yapılacak olan anestezi işlemidir, sizler uyutulduktan sonra göğüs altına bir kesik atılır. Bu da ikinci işlemdir, göğüs altına atılan keşiden vücuda implant yerleştirilir. İşin özü göğüslere silikon takılmış olur, son aşama da dikişler atılır, yaklaşık olarak 2 saat süren bir operasyonla istediğiniz dolgunlukta göğüslere ulaşmış olursunuz. Bu işlem tıbbi olarak risk içeren bir olay değildir, bugüne kadar silikon taktırmak için gidip te ölen hiç duyulmadı. Bu işi merdiven altında yapan kişilerden uzak durduğunuz zaman her hangi bir sağlık problemi ile karşılaşmazsınız.

Silikon patlar mı?

Göğüslerinden memnun olmayan kişiler, kendi göğüslerini küçük gören kişiler bunu daha büyük hale getirmek için çaba gösterirler. İlaç ve ya kremler denese de en kolay yolu silikon olacaktır, yine de insanlar silikonun patlayacağı endişesi ile bu işlemden korkuyorlar. Silikon göğüsler içine yerleştirilen bir implant olarak bilinir, bu şekilde yapılan bir işlem de patlama ihtimali diye bir konu yoktur. Bıçak ve kesi atılmadığı sürece her şartta göğüslerde patlama olması imkânsız ve sadece bir sokak söylentisidir.  Bu işlemi yaptırmak isteyip te patlar diye korken kişiler gönül rahatlığı ile işlemi yapabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları