Göz Alerjisi Nedir?

0 24

Göz alerjisi nedir , nasıl tedavi edilir? Sağlık, her şeye sahip olsak ta en çok sahip olmak istediğimiz özelliktir. Hepimiz sağlığım yerinde daha ne isterim diye cümle kurmuşuzdur. Sağlık konusunda en ufak bir ağrı bile bizleri çok yorabiliyor, özellikle göz de oluşan hastalıklar. Göz merkezi organlarımızdan bir tanesidir, birçok hastalığa sahip bu organın en meşhur hastalığı alerjidir. Alerji denince hep vücutta oluşan kızarıklıklar akla geliyor; hayır vücut içinde ki organlarda alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Göz alerjisi hayatı gerçekten zorlaştıran,  insanı yoran bir hastalıktır. Kendiliğinden geçme ve ya vücuttan tamamen gitme gibi bir durum da şu an tedavi yöntemleri içinde söz konusu değildir.

Göz Alerjisi Nedir?

Bu kişiden kişiye değişen bir durum olsa da genel olarak göz alerjileri benzerlik gösterir. Özellikle toz göz alerjisinde bir numaralı tetikleyicidir. Gözünüzde alerji varsa kesinlikle tozdan korumak zorundasınızdır. Güneşe karşı da hassasiyet oluştuğu görülen bir durumdur, gözünüzde alerji varsa güneş gözlüğü sizler için çok iyi bir koruyucu olacaktır. Bahar alerjisi, bahar alerjisini hepimiz az çok da olsa biliyoruz, bahar geldiği zaman gözleri yanan insanları da görmek zor değil. Bahar da oluşan polenler gözde var olan alerjiyi tetikliyor bu da ağrılara neden oluyor.

Göz Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Göz alerjisine sahip olduğumu nasıl anlayacağım? Sorumuzun birçok cevabı olsa da belli başlı durumlar öne çıkıyor. Gözünde alerji olan bir kimse de özellikle bahar aylarında, kaşıntı, kızarıklık ve sulanma gibi durumlar meydana gelir. Batma da göz alerjisinin belirtileri içinde yer alır, bu durumları yaşıyorsanız sizlerde göz alerjisine sahipsinizdir.

Alerji nasıl geçer?

Gözde oluşan alerjinin nasıl geçeceği henüz bilinmiyor, bu hastalık sizler ile mezara kadar gidecektir tabi ki yeni bir çözüm bulunmazsa. Y6apacağınız ilk işlem doktora gitmek ve gözünüze uygun alerji damlaları almaktır. Damlalar gözde ki alerjiyi bastırarak sizlerde rahatlamayı sağlar. Bu rahatlama sizler gözünüzü doğru şekilde koruduğunuz sürece daha çok olur ve alerjik reaksiyonları çok az ağrı ile atlatmış olursunuz. Unutmayın alerjinin etkileri asla kendiliğinden geçmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları