Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

0 56

Gül suyu, cildinizi tertemiz yapan ve nemlendiren bir kozmetik ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son zamanlarda gündemlerden düşmeyen gül suyunun faydaları da oldukça fazla. Peki, Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Tarihte ilk defa İranlılar tarafından elde edilen Gül Suyu, ortaya çıktıktan sonra Avrupa ve Asya’ya da yayılmıştır. Günümüz şartlarında da dünyanın hemen her yerinde kullanılan gül suyunun İslamiyetle ve Hinduizm dininde bir önemi olmaktadır. Hem faydalı hem de doğal bir ürün olarak karşımıza çıkan Gül suyu dinlendirici bir etkiye de sahip olduğu için kimyasal ürünlere oranla daha çok tercih edilmektedir. Gül suyunun faydalarını sıralayacak olursak:

  • Cildinizin PH dengesini korur,
  • Sivilce ve akneyi engeller,
  • Cildin tonunu düzenler,
  • Cildinizi nemlendirir,
  • Vücudunuzda olan şişkinliği azaltır,
  • Yaşlanmayı en yavaş haline getirir.

Gül Suyu Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Gül suyu geçmişten günümüze kadar kullanılan cilt bakım malzemeleri arasında yer aldığı için o şekilde de karşımıza çıkmaktadır. Gül suyunu ilk kez kullanacak olan kişiler nasıl kullanması gerektiği hakkında araştırmalar yapmaktadır. Gül suyunun en iyi kullanım şekli yarım çay bardağı gül suyu ve 1 çay kaşığı gliserinin karıştırılarak kullanılmasıdır. Yüzünüze ve boynunuza hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayacağınız gül suyunu uyguladıktan sonra tertemiz bir cilde sahip olacaksınız. Bu uygulama cildin temizlenmesine yönelik olduğundan ötürü sabah veya akşam uygulayabilirsiniz. Fakat bizim tavsiyemiz günde bir defa kullanılmasından yana olmaktadır.

Gül suyu sayesinde mat görünümlü bir cildiniz varsa bu görünümden kurtulabilecek ve cildinizin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesine olanak sağlayacaksınız. Tıkanmış gözenekleriniz açılacak ve sürekli makyaj yapan biriyseniz eğer cildiniz kimyasallardan temizlenmiş olacaktır. Annelerimiz, anneannelerimiz ve tüm büyüklerimizin dolabında bulunan bakım malzemesi hemen her cilt tipi için yararlıdır. Oldukça hafif ve doğal içeriği sayesinde cildinizi yatıştırmaya yardımcı olan gül suyu ile siz de cildinizi hem yumuşatabilir hem de bakım yapabilirsiniz. Cildiniz sizin en kıymetli hazinenizdir. Bu hazinenize en iyi şekilde bakmak tamamen sizin elinizde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları