Güneş Lekeleri Nedir ? Güneşten Nasıl Korunuruz?

0 19

Güneş lekeleri nedir , nasıl korunabiliriz? Güneş, insanoğlu için yaşamın temel taşlarından bir tanesi olmakla birlikte olmadığı zaman insan yaşamı da olmaz. İnsanların yaşam kaynağı olan güneş birçok fayda sağlar, aynı zamanda dünya ışık ve ısısını yine güneşten alır. İnsanlar için bu kadar fayda sağlasa bile zararları da yok değildir, cilt için güneşin olumsuz etkileri çoktur. Güneş dünyanın dönmesine göre açılar halinde gelir, özellikle dik geldiği Saatlerde vücutta lekelenme gibi cilt hastalıklarına neden olabilir. Cilt lekelerinden korunmak için bazı doğal ve insanların bulduğu yöntemler vardır. Güneşten korunmak için neler yapabiliriz? Güneş ciltte hastalık yaratır mı? Bu soruları cevaplayarak başlayalım.

Güneş Lekeleri Nedir?

Güneş lekeleri insanlarda oldukça fazla görülen hastalıklardan bir tanesi olarak bilinir. Erkeklerde olma ihtimali kadınlara göre daha az olan güneş lekelerini tetikleyen bazı noktalar vardır. Güneş lekelerinde fazlalık olması ve hiç olmayan bir vücutta ortaya çıkmasında hamilelik, kullandığımız hormon ilaçları ve doğum kontrol hapları direkt etki yatabilir. Bunlar vücutta güneş lekesi yaratmaz ama güneşten kaynaklı oluşan lekelerin oluşmasına ön ayak olabilir. Güneş lekeleri vücutta her yerde olma şansına sahip olsa da bazı noktalarda daha belirgin olarak çıkar. Bu bölgeler öncelikle yüz bölgesidir, yüzümüz güneşle direk etki içinde olduğundan ve vücudun en üst kısmı olduğundan güneş lekesi olma ihtimali bir hayli yüksektir. Kollarda da güneş lekelenmeleri fazla çıkabilir, özellikle ülkemiz içinde yazın hava sıcaklığı arttığında kısa kollu elbiseler artar. Bu da kolların güneşle diret etki içine girmesini sağlar.

Güneş lekelenmesi nasıl geçer?

Günümüz de cilt hastalıkları ve daha birçok hastalığın çözümü vardır; güneş lekeleri görünüm olarak sizleri rahatsız etmesi muhtemel bir hastalıktır. Bu hastalıkla savaşta doktor kontrolü kesinlikle yapılmalıdır. Çok öne çıkmasa da çeşitli hastalıklara gebe olabilecek bir konudan bahsediyoruz. Güneş lekelenmeleri konusunda krem ve lazer tedavileri günümüzde öne çıkan tedavi yöntemleridir. Bu tedavi yöntemleri kesin çözüm olmakla birlikte tercih her zaman sizlere bırakılmıştır. Lazer tedavi kremlere göre daha hızlı çözüm sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları