Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

0 19

Havuç maskesi nasıl yapılır? Doğa vücudumuzda yaşadığımız her türlü olumsuzluğun çaresini barındırmıştır, bu günümüzde değil milattan öncede aynı şekilde olmuştur. Günümüz teknolojisi kolaylıkları getirdiği için insanlar doğa yerine kimyasal ilaçlara sığınmaya başlamıştır. Düşünün yüz sene önce bile bir çok kimyasal bakım ürünü yoktu, insanlar kendi yaptıkları doğal ürünler ile cilt bakımlarını yaparlardır, daha eskiye gidelim 1000 yıl önce yine insanlar kendilerine bakım yapmışlardır. O zamanda doğadan cilde iyi gelen ürünler seçmişler ve çeşitli kürler yaparak vücuda uygulamışlardır. Bu da insanlığın her zaman kendi için yaptığı önemli gelişmeleri peş peşe getirmiştir. Havuç da doğada bulunan ve insan için bir çok rahatsızlığa çare olan ürünler içinde yerini alır.

Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

Havuç maskesi ciltte birkaç farklı işlem için uygulanır? Havuç maskesi nasıl yapılır sorusunu cevaplamak için sizlerin neden istediğinizi bilmemiz gerekir. Ciltte yüz için ve saç için birkaç farklı havuç maskesi uygulanır. Bunları sizler için anlatalım ve sizler ihtiyacınız olan maskeyi alıp uygulayın.

Sivilce maskesi

Havuç sivilcelere iyi gelen ürünlerden bir tanesi olmuştur, tek başına muhteşem sonuçlar doğurmasa da birkaç ürünle harikalar yaratabilecek bir üründen bahsediyoruz. Sivilceler için hazırlanacak havuç maskesinde:

1 adet havuç, bal, limon ve zeytin yağı kullanılır. Havuç maskenin yüz de sivilce için olan kısmını hazırlayalım, öncelikle yapmanız gereken uygulamada havuçları temizleyip suyunu çıkarın içine bal ve birkaç damla limon suyu sıkın. Sonrasında bir kaşık zeytinyağı ekleyin. Maskeyi karıştırdıktan sonra birkaç damla bekleyin ve sonrasında yapacağınız işlem yüze uygulamak olacaktır. 20 dakika kadar yüzde bekledikten sonra yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı maske

Havuç sivilceler için olduğu kadar gözeneklere de iyi gelir, az önce verdiğimiz tarifte havuç ve yanında bazı malzemeler vermiştik. Bu maskemizde ise yine havuç olacak ama yanında bulunan malzemeler farklı olacak.

1 adet havuç, nişasta, süt, varsa arı sütü bu malzemeler içinde hepsini bulma şansınız varsa bizler için daha iyi olacaktır, havuç suyunu çıkardıktan sonra ilk olarak yapacağınız işlem 1 kaşık olmak üzere nişasta, süt ve arı sütünü ilave etmektir. İyice karıştırın ve biraz dinlenmeye bırakın sonrasında yapacağınız işlem yüze uygulayıp 20 dakika sonra yıkamaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları