İftarda Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalı?

0 25

Gündelik hayatımızda yemek saatimizin tam anlamıyla değişmesine neden olan Ramazan Ayı içerisinde daha kolay kilo verilebildiği gibi aynı zamanda daha kolay kilo alınabiliyor. Gün boyu aç kaldıktan sonra bir anda yenilen ağır ve yağlı yemekler ve aynı zamanda yetersiz sıvı tüketimiyle beraber yanlış beslenmeye dayalı tüketilen besinler bazı sağlık sorunlarını beraberinde getirebildiği gibi aynı zamanda kilo alınmasına neden olmaktadır. Peki, İftarda Kilo Almamak için neler yapılmalı? İşte, detaylar…

İftarda Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalı?

Gün boyu aç kaldıktan sonra yemek yemeye abanırsanız eğer ani şekilde kilo alabilirsiniz. Bu durumla karşılaşmamak için iftarda yediğiniz şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Biz bugün sizlere iftarda kilo almamanın yollarından bahsetmek istiyoruz.

Sağlıklı ve Doyurucu Yiyecekler Yiyin

Sahur vaktince çok yemek yemek değil de doyurucu ve sağlıklı yemek yemek önem arz etmektedir. Özellikle hamur işi yemek, yağlı ve kızarma türü yemekler yemekten uzak durmalısınız. Sahurda yenecek en güzel yemek ise kahvaltı olmaktadır. Kahvaltı sizi tok tuttuğu gibi aynı zamanda susamamanızı sağlayacaktır.

Ağır Yemekler Yemeyin!

Aşırı yemek yediğiniz zaman hazımsızlık ve gaz sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için çorba, yoğurt ve salata gibi hafif yiyeceklerle iftar yapmaya başlamalısınız. Bu gibi yiyeceklerle iftara başladıktan 10-15 dakika sonra ana yemek yemeye geçmeli ve yanında çorba tüketerek sıvı ihtiyacınızı karşılamalısınız.

Yemek Yerken Çay veya Kahve İçmeyin

Yemek yerken çay veya kahveyi yemekle beraber tükettiğiniz zaman besinlerde yer alan vitamin ile mineral emilimi en aza düşeceğinden dolayı yemekten en az 45 dakika sonra çay veya kahve tüketilmelidir. Sahurda tüketilen çay veya kahve de susuzluğu artırmaktadır.

Asitli İçeceklerden Uzak Durun

İftarınızı açarken susuzluğunuzu gidermek için tükettiğiniz asitli içecekler vücudun yağlanmasına neden olacaktır. Bundan dolayı asitli içeceklerden uzak durmanız gerekiyor.

Pilav ve Makarnaya Veda Edin

İftarda fazlaca tüketilen pilav ve makarna yüksek karbonhidrat içeriğine sahip olduğundan dolayı kilo almanıza neden olur. Bundan ötürü her gün pilav veya makarna tüketmek yerine sebze ağırlıklı beslenmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları