İmplant Diş Ne Kadara Mal Olur?

0 14

Diş, vücudumuzda sindirim siteminin en değerli yapı taşlarından bir tanesidir. Bebek yaşta çıkmaya başlayan dişlerimiz daha sonra değişim yaşar ve kendini yeniler, 20 yaşlarında son dişlerimizde çıkarak kendini tamamlar. Dişlerin bakımlarını düzenli bir şekilde yapmazsak zaman içinde bozulmalar yaşayabilir, bu bozulmaların sonucunda dişlerde çürüme ve dökülme olabilir.

İmplant Diş Ne Kadara Mal Olur?

Öncelikle internet üzerinden duyduğunuz fiyatlara itibar etmeyiniz, hastaneler tarafından bire bir fiyat almadığınız sürece fiyatlarda değişikliklerle karışılacaksınız. İl bazında implant diş fiyatları bir hayli değişir. İstanbul da yapılan diş tedavisi ile normal bir ilde yapılan tedavi aynı fiyata sizlere çıkmaz. Yine tedavinin yapıldığı hastane ve doktorun yaptığı şöhret de fiyatları etkileyecektir. İmplant tedavi olacaksanız, bir hastaneyi arayarak fiyat alabilirsiniz, onlarda sizlere doktor kontrolünden sonra fiyat verileceğini söyleyeceklerdir. Fiyat almak için diş konusunda çalışma yapan sağlık kuruluşlarına gitmenizi öneririz.

Dişler Neden Çürür?

Dişler bir kaç neden dolayı düşer, bu düşme sonucunda damak yapımızda bozulma ve sindirim siteminde zorlanma olabilir. Dişlerin çürüme nedenleri arasında doğru fırçalamama gelir, dişleri doğru fırçalamadığımız zaman temiz olmaz ve zaman içinde çürümeye başlar. Kullandığımız ilaçlar da zaman içinde çürümeye yol açabilir. Bu durumlar karşısında dişleri yeniden yaptırmak gerekir, düşen dişler sonradan bir daha çıkmaz.

İmplant Tedavi Nedir?

İmplant tedavi denilen yöntem, düşen dişler yerine yenisinin yapılması anlamına gelir. İmplant olarak adlandırılan yöntemde dişlerin kökü yerine vida konur, vidaların üzerine diş yerleştirilince sağlam bir diş olur. İmplant dişlerin, sıradan takma dişlere göre birçok avantajı vardır. Takma dişler yemek yerken yerinden oynar, çeneye batar. Bunlar başlıca şikâyet olarak karşımıza çıkar. Ayrıca temizliği de zor olarak bilinir. İmplant tedavi de ise vidalarla kök şeklinde yapılarak orijinal dişlere benzetilmeye çalışılır. Bu şekilde yapılan diş tedavisi hem daha sağlıklı hem daha sağlam olur, implant tedavi sağlam olması kadar pahalı olması ile de bilinir, ülkemiz de implant diş tedavi fiyatı sorulan sorulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Peki, bu dişlerin fiyatı nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları