Kadın Sporcu Taytları

1 520

Kadınların bugün farklı tayt modelleri giymesindeki en önemli etkilerin başında sporcu taytları geliyor. Geçmişten bugüne kadar büyük bir değişim içerisine girmiş olan taytlar farklı spor dallarında kullanılarak en son kıyafetlerin tamamlayıcısı haline geldi. Spor yaparken rahatlık ve konforun yanında kadının daha fit bir görüntü çizmesine yardımcı olan sporcu taytları atletik bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlarında tercihine göre değişebiliyor.

Sporcu taytı seçilirken öncelikli olarak hangi sporun yapılması gerektiğinin göz önünde tutulması gerekiyor. Çünkü taytların vücut yapısına ve çalışan kas gruplarına göre etkisi var. Spor anında kadının rahat etmesi yapılan spora uygun bir tayt modeli seçmekle mümkün olacaktır.

Pilates Taytları

Pilates sporunda kadının esnek olabilmesi önemlidir. Spor anında eğer bir yere yaslanılarak hareket edilmesi gerekiyorsa bel ve bacak bölumlerinde fermuar, zımba, taş vs. gibi detayların olmaması önemli. Bu sayede spor çok daha konforlu bir şekilde yapılabilir. Kullanılan taytın kaymayan kumaştan yapılması ise pilates sporu sırasında kullanılan ekipmanlardan daha fazla istifade etmeye imkan tanımış olacaktır. Pilates yaparken giyilecek olan taytın tam olarak fayda sağlayabilmesi için hareketlerinizi sınırlandırmaması bel kısmının da yumuşak ve düz olması gerekir.

Pilates taytlarının konforunu belirleyecek olan faktörlerden birisi de hafif olmasıdır. Uzerinizdeki ağırlık ne kadar eksilirse sporda harcayacağınız enerji dağılımı da o kadar yüksek olacaktır.

Kariyo sporcuları için ise sporcu taytları seçiminde bacakları şekillendirme ve desteklemeye yardımcı olacak bir tayt seçimi gereklidir.

Taytların genel özelliğine baktığımız zaman konfor ön plana çıkmış ve kadının sporcu kimliğini ve duruşunu belirlemiştir. Kadın vucudunu toparlayıcı olma özelliği ise taytlara değer vermeyi sağlayan önemli bir ayrıcalık olmuştur.

Taytlar eskiden yalnızca pantolon ya da etek altından kışın giyilen bir kıyafet olmasıyla bilinirken bugün gelinen noktada taytlar kadın güzelliğini ve fiziğini ön plana çıkarmaya yardımcı olan önemli bir kıyafet olmuştur.

Farklı tayt modelleriyle hizmet veren birçok marka vardır.  İstediğiniz markanın istediğiniz modelini inceleyebilirsiniz.

1 yorum
  1. […] ulaşmaktır. Kadın bilgi sitesi kadinokur.com adresinde çok sayıda başlık bulunmaktadır. Kadın sporcu taytları, diz üstü çizmeler nasıl kombinlenir? Yazlık kız çocuk kıyafetleri örnek olarak siteye […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları