Kadınlarda Sevgi ve Güç Arayışı

0 309

Kadınlarda cinsellik konusu oldukça karmaşıktır bu nedenle de erkeklerden ayrılırlar. Kadınlar cinsel ilişki zamanlarını erkeklere göre daha seçici olarak yaşarlar. Özellikle de birliktelik yaşayacakları erkeklerin seçimi konusunda biraz daha detaycıdırlar. Bir erkeği tanımadan önce onunla birlikte olmak istemezler. Kadınlar duygusal açıdan bir erkeğe his beslemediği sürece onunla birlikte olmayacaklarını çok rahat bir biçimde dile getirebilirler.

İnsan doğasına bakarsak temelinde sevgi ve güç arayışı vardır dolayısıyla bir insanı da yönlendirecek olan bu iki duygu durumudur. Bu ikisi de birbirinden ayrı durumlardır. Bu açıdan bakacak olursak bazı kadınlar birlikte olmak istedikleri erkekte sevgi beklerken bazı kadınlarında güç istedikleri bilinmelidir.

Kadınlarda Sevgi ve Güç Arayışı
Kadınlarda Sevgi ve Güç Arayışı

Cinsel Uyaranlar

Uyaran denildiğinde bilmemiz gereken şey beynimizde bize farklı duyguları yaşatan ve hissetmemizi sağlayan bir bölge. Dolayısıyla bu uyaranlar otomatik olarak davranışa göre yönlendirilir ve karmaşıktır.  İnsan beyni her türlü uyaranları mesaj olarak algılama yeteneğine sahiptir duyularında ortak özelliği organlar olduğundan dolayı bu mesaj kimyasal olarak organlarımız tarafından beynimize gönderilir.

Kadınlarda Sevgi ve Güç Arayışı
Kadınlarda Sevgi ve Güç Arayışı

Bazı insanlar vardır ki dokunulmaktan bazıları da cinsel içerikli konuşmalardan ve seslerden hoşlanırlar. Dolayısıyla bu şekilde bir uyaran durumuyla karşılaştığında sinyaller direk olarak beyne gönderilir.

Genel olarak söylemek gerekirse erkekler daha çok görsel ve işitsel eğilimli, kadınlar ise daha çok dokunsal ve işitsel eğilimlidir. Kadınlar erkeklerden farklı olarak pornografik yayınları seyretmekten fazla zevk almaz, duygusal olarak “bir şeyler hissettikleri” erkeğin ona temas etmesinden hoşlanırlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları