Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

0 7

Evde kalmamız gereken şu günlerde herkes evin içinde kendini motive edecek bir arayışa girmiştir. Kimi yemek yapıyor, kimi spor, kimisi de makyaj… Makyaj yapmak bu motivasyon yöntemlerinden en tercih edilenlerden biridir. Pandemi döneminde internetten yapılan alışverişlerin çoğunun ruj olması da bu fikri desteklemektedir. Kırmızı renk ruj kimlere daha çok yakışır?

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Öncelikle makyaj temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Temizleyici, tonik ve nemlendirici kremden sonra cilt makyaja hazır hale gelir. Makyaja bir makyaj fazı örneğin BB krem ile başlanabilir. Sonrasında pudra, allık, göz kalemi, eyeliner, far ve olmazsa olmaz ruj sürülür. Özellikle beyaz tenli genç bir hanımsanız kırmızı ruj size çok yakışacaktır.

Kırmızı Renk Nereden Elde Edilir?

Rujlardaki kırmızı renk ve bazı ilaçlardaki kırmızı-pembe renk Carmin adı verilen bir böcekten elde edilen boya maddesi ile boyanır. Karmin dünya çapında E-120 ile satılan bir gıda katkı maddesidir. Hatırlarsanız benzer isimde bir ruj markası da bulunuyor: Carmina…

Renklerin Dili

Renklerin insan psikolojisi üzerinde bazı etkileri saptanmıştır. Örneğin pembe renk satış yapmayı kolaylaştırdığı için bazı AVM’ler çalışanlarına pembe renk kıyafetler giydirirler. Bu müşterinin para harcamasını kolaylaştırır. Mavi ve yeşil renkler insanı dinlendirir. Kırmızı renk ise özellikle iştah açar ve tansiyonu yükseltir. Bu özelliğinden dolayı pek çok fast food restoranında kırmızı renk yaygın bir şekilde kullanılır. Bu nedenle özellikle eşine çekici görünmek isteyen hanımlar kırmızı ruju tercih etmelidirler.

Yine aksesuar seçiminiz rujunuza da yansır. Mesela kırmızı küpeler veya kırmızı bir kemer ya da çanta pekala kırmızı bir rujla uyum sağlayacaktır.

Gençler dikkat çekmeyi severler. Özellikle de Koç burcu kadını, girdiği her ortamda dikkat çekmeyi, parmakla gösterilmeyi sever. Kırmızı ruj da Koç burcu kadınının özgüvenini ve bağımsızlık düşkünlüğünü çok güzel simgeler. Rengin elde edilmesi bir kimya yüksek mühendisi olarak midemi bulandırıyorsa da koç burcu olduğum için kırmızı renge hayır diyemem.

Eee sadece gençler mi kırmızı ruj kullanmalı? Gençler ve kaç yaşında olursa olsun kendini genç hissedenler kırmızı ruj kullanabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları