Koltuk Altı Kararması İçin Çözüm Önerileri

0 30

Koltuk altı kararması için çözüm önerileri nelerdir? İnsan vücudu dışarıdan düz bir şekilde klasik duruyor, işin iç kısmı ise göründüğünden çok farklı çalışır. İnsan vücudu birçok hücreden oluşur, bu hücreler yaşam devamlılığımızı sağlar. Belirli süre sonra hücrelerde ölme olur ve tekrar kendini yenileme çabası içine girerler, ölü hücrelerin vücuttan atılması gereklidir. Bunu da ancak ter yöntemi ve birkaç yöntem ile atarız.  Birkaç gün duş almayın ve çıkıp 1 saat yürüyüş yapın durup ta kolunuzu ovalamanız sonucunda birçok ölü deri göreceksiniz, ölü deriler vücuttan atıldıktan sonra doğru şekilde temizlenmezse kararmaya neden olabilir. Koltuk altında yaşanan kararmada bu şekilde oluşmuştur, koltuk altı kararmasının birkaç çözümü vardır.

Koltuk Altı Kararması İçin Çözüm Önerileri

Karbonat

Koltuk altı kararmasını önleyecek maddelerden bir tanesi karbonat olarak bilinir. Bu maddenin nasıl temizlediğini anlatmadan önce bir noktaya daha parmak basalım. Koltuk altı hassas bir terleme bölgesi olmakla birlikte yıpranması sizler için iyi olmaz. Onun için dikkatli temizlemek gerekir. Karbonatı su ile karıştırıp içine şeker atalım, bu karışımı biraz dinlendirip koltuk altına uygulayalım. Koltuk altında beyazlama ile birlikte aynı zamanda ölü derilerden de kurtulacaksınız.

Limon

Limon temizleyici ve beyazlatıcı bir formüldür, koltuk altı beyazlatmak içinde kullanılacak yöntemler içinde yer alır. Limonu sıkıp suyunu koltuk altına yavaş yavaş süreceksiniz. Bu işlemi 1 hafta boyunca günde 1 kere yaptığınız zaman koltuk altlarında beyazlama olduğu gözle görülecektir.

Patates

Patates içinde bulundurduğu besin maddeleri ile ciltte her zaman onarıcı etkiler yaratmıştır. Koltuk altı içinde aynı etkiyi yaratır mı? Sorusunun cevabı evettir. Patatesi temizce soyun ve oval şekilde doğrayın, daha sonra koltuk altınıza iyice sürün. Bu işlemi devamlı bir hale getirdiğiniz zaman koltuk altları daha beyaz bir hal alacaktır.

Domates suyu

Son olarak önereceğimiz doğal yöntemlerden biri de domates suyudur; domates suyu yine besleyici ve yenileyici besinler içerir. Bu besinlerin koltuk altı temizliğinde işe yaraması için domatesin suyunu sıkıp o bölgeye güzelce uygulamanız gerekiyor. Bu şekilde koltuk altında bulunan kararmalardan da kurtulmuş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları