Koronavirüs Saç Sağlığına Zarar Veriyor Mu?

0 21

Dünya bir yıl öncesine kadar daha güzel bir yerdi, her şey Çin’den gelen bazı haberler ile başladı. Yeni bir virüs ortaya çıktı deniliyordu ama dünya bunu çokta umursamadı. Hastalık hızla dünyanın diğer ülkelerine yayılmaya başladı, özellikle Avrupa ve ABD kıtası hastalıktan çok büyük zarar gördü. Toplam bulaşan hasta miktarı milyonlarca kişiye ulaşmış duruma geldi hastalık bu kadar hızlı yayılmaya başlarken, yan etkiler bırakıyor mu? Sorusu da gündeme gelmişti. Bu soruya verilen cevaplardan bir tanesi saç ile ilgili dikkat çekici olan açıklamalardandı.  Bilim adamları korona virüse yakalandıktan sonra saçların bu durumdan etkilendiğini söyledi.

Koronavirüs saçları döküyor mu?

Korona hastalığına yakalandıktan sonra sağlığınıza tam anlamı ile kavuşmuş olduğunuzu sanıyorsunuz ama tam olarak sağlıklı değilsiniz. Hastalık vücuttan gittikten sonra yan etkilerini de bırakıp gidiyor. Bu yan etkilerden biri saç dökülmeleri, hastalık vücutta saç dökülmelerine yol açıyor. Açıklama kulaktan duyma bir bilgi değildir, tam aksine uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar içinde yer alıyor. Uzman doktorlar hastalığın vücutta bıraktığı izlerden birini saç köklerinde zayıflama olarak tespit etti. Bu açıklama ile ilgi olarak saç dökülmelerinde ki hızlanma nasıl duracak sorusu sorulmaya başlandı. Korona hastalığı başladı ve bitti, bu süreçten sonra ne yapılması gerekiyor. Her geçen gün saçlara veda mı edeceğiz?

Saç dökülmesi nasıl engellenecek?

Öncelikle saç kökleriniz zayıfladı ve hastalık ta çekti gitti. Normalde ki saç dökülme sayınız iki katına çıkmış durumda ise sizlerin de saç köklerinde zayıflama olmuş

  1. Sigarayı bırakın

Sigara saç dökülmelerinde etkisi olan bir ürün, sizler bu üründen fayda sağlamaya çalıştıkça o sizlere zarar veriyor. Yapacağınız il olay bu maddeden kurtulmak olacaktır. Vücut kendini toplamaya çalışırken sigara ile bu işi başarma şansına sahip değildir.

  1. Bolca vitaminin alın

Ek vitamin ve ya meyve yiyerek bir şekilde vücudun tekrar vitamine kavuşması gerekiyor. Bu yöntemle saç kökleriniz de güçlenecek ve daha az dökülme olacaktır. Saç dökülmeleri için bakım yapmak ve dikkat etmekten başka bir yol yoktur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları