Kozmetik Ürünler Bozulur Mu?

0 19

Kozmetik ürünler bozulur mu? Kadın ve ya erkekler için bakım çok önemlidir, daha parlak bir cilt daha kuru bir cilt, daha güzel gözler gibi istenilen özellikler vardır. Bütün insanlar güzel yaratılmıştır ama kendimizde beğenmediğimiz noktalar olabiliyor. Bazı insanlarımız yüzünü, vücudunu, kaşını vb. birçok yerini beğenmiyor. Kendini değiştirmek için bakım ürünlerine başvuru yapılıyor, bu ürünleri bir de çok çok alınca o zaman nasıl muhafaza ederim sorusu başlıyor. Kozmetik ürünler, halk arasında bakım ürünleri olarak bilinen ürünlerin muhafaza şartları da öyle göründüğü gibi basit değildir. Her ürünü alıp evin bir köşesine koymak yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

Kozmetik Ürünleri Bozulur Mu?

Kozmetik ürünler bozulur hem de çok çabuk bozulur; ürünlerin bozulduğu zamanlar sizler için tehlikeli anlar başlayacaktır. Güneşte çok kalan bir kozmetik ürünü patlama noktasına gelebilir. Ayrıca yüzümüze de zarar verme gibi durumlar ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu yüzden kozmetik ürünleri saklama çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Sizlerin de bu konuda hassas olmanız gereklidir.

Bakım ürünleri nasıl saklanmalıdır?

Öncelikle bakım ürünlerini birçok kategoride inceleyebilir ama genel olarak bir saklanma yöntemi vardır. Bu saklanma nedenleri arasında bakım ürünlerinin içinde bulundurduğu kimyasalların rolü vardır. Peki, kozmetik ürünler nasıl muhafaza edilmelidir?

Islak ve nemli ortamdan uzak tutun

Özellikle kadınlarımız bu hatayı çok yapıyor; aldıkları bakım ürünleri ile banyoda kullanım gerçekleştirdikten sonra orada bırakmayı tercih ediyorlar. Bakım ürünleri ıslaklık ve nemden hiç hoşlanmazlar. Bu şekilde durumlar ile karşılaştığımız zaman bozulmaları an meselesi olabilir.

Güneşten uzak tutunuz

Gelişi güzel bir şekilde kullanmak yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi olacaktır, bakım ürünleri sıcağa hiç gelmezler. Güneş ışınları çok çabuk bozulmalarına neden olacaktır. O yüzden bakım ürünlerimizi güneş gören yerlerden saklamalıyız.

Buzdolabına koymayınız

Buzdolapları kozmetik ürünlerinin yer alacağı saklama yerleri değildir. Burada daha iyi muhafaza olur düşüncesi yapılan bir yanlıştır. Bakım ürünlerinin aradığı sıcaklık 25 derece civarında olacaktır. Özellikle parfümleri buzdolabına koyma hatası ülkemiz de çokça yapılan hatalardan başlıcasıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları