Narsist Hastalık Nedir?

0 36

Narsist hastalık nedir? Kişi bir beden ve ruhtan yaratılmıştır, ne kadar karşımızda ki insanlara bir et gibi baksak ta aslında onlar içlerinde bir ruh barındırırlar. Hastalıklardan bahsederken hep vücut için olan hastalıklardan bahsediyoruz. Bir ruh için olan hastalıklar vardır. Ruhsal hastalıklar için psikolojik olaylar denir, bu hastalıklardan bir tanesi de narsist hastalığıdır. Bu hastalık insan ruhuna yerleşen ve yaşam içinde büyük problemler yaşamamızı sağlayan bir hastalıktır. Bedensel hastalıklarda beyin yerinde olduğu için şuur bozukluğu yaşamayız, ruhsal hastalıklar ise bizlerde şuur bozukluğuna yol çar. Bazıları normal kişiler gibi gösterseler de bu hastalıklara yakalanan kişiler normal olmaz. Narsist olan kişiler de büyük problemler yaşar.

Narsist Hastalık Nedir?

Narsist olan kişiler yücelik hastalığına yakalanmışlardır, bu hastalık doğuştan olan bir durum değil tam aksi sonradan öğrenilen hastalıklardan bir tanesidir. Narsist, olan kişiler kendilerini daha yüksek yani üstün görürler. Başta kendi ailesinde ki kişileri beğenmeyen bu ruhsal hastalar, efendi köle ikilemini yaşamaya başlarlar. Onlar için statüsü ne olursa olsun herkes kendinden daha alt seviyededir, kimse onlardan üste çıkmaz. Kimse onlar kadar, zeki değildir ve genel tabir ile herkes boşuna yaşıyordur. Dünyamızda egolarımız vardır, bu egolar hayat kontrolünü sağlayan durumlar olsa bile yaşamda hastalığa neden olmazlar. Narsist olan kişiler egodan çok fazlasına sahip olurlar. Bu kişileri anlamak zor olduğu için uzman kişiler tarafından tedavi olmalıdırlar.

Narsist hastalığı neden ortaya çıkar?

Bu hastalık durup dururken ortaya çıkan bir durum değildir, yaşanan travmalar bunun en büyük nedenidir. Bu hastalığa yakalanan kişileri incelediğimiz de hayatları boyunca baskı altında olan kişiler olduğunu fark ederiz. Bu kişiler üstün psikolojisine geçmeden önce ezik psikolojisi yaşayan kişilerdir. Sürekli baskılanan ve hor görülen kişiler de küçük bir başarı da bile bu tip hastalıklar ortaya çıkabilir. Hastalık tedavi edilebilir ama kolay bir yöntem değildir, hastalığın tedavisi için uzamandan yardım alınması zorunluluktur. Tehlikeli olan ise bu tip kişilerin hasta olduğunu bilmeyen ve onlara karşı tavır alan bireylerdir. Bu durum onları daha büyük çatışmalara sokacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları