Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

0 289

Ruj, makyajda tamamlayıcı olan bir unsurdur. Tek bir ruj kullanarak farklı makyaj stilleri ortaya çıkarılmış bunun içinde ruj seçimi önem kazanmıştır. Ruj alınırken yalnız rengine değil aynı zamanda ürünün yapısına da odaklanmak gerekir. Bunun için doğru ruj seçimi yapmak çok önemlidir.

Ruj tercihini yaparken birtakım kriterler ön plana çıkar. Bu makalemizde ise bu ayrıntıların neler olduğu hakkında birkaç öneri sunalım istedik.

Tene Göre Doğru Ruj Rengi Seçimi

Ten makyajda belirleyicidir. Bunun için tene göre ruj seçimi yapılmalıdır. Öncelikli olarak cildinizi analiz etmeli ve cildinizin alerjik bir yapısının olup olmadığını anlamanız gerekir. aksi takdirde kullanmış olduğunuz ruj cildinizde istemediğiniz sonuçlar ortaya koyacaktır.

Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?
Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ruju tene göre seçerken de tonlarını iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Teninizle barışık olmayan bir ton kullandığınız zaman ruj dudağınızda sırıtmaya başlayacak ve doğal olarak siz guzelleşmeyi ve bakımlı olmayı planlarken çirkin bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Eğer teninizin reng koyuysa bu durumda kırmızı ve onun tonları şık bir görüntü sağlayacaktır. Günlük makyaj yapmayı seven biriyseniz nude tonlar kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Eğer cildiniz açık tenli ise bu durumda açık kırmızı ideal bir tercih olabilir.

Cildinize ve Saç Renginize Uygun Ruj Seçimi

İyi bir ruj seçimi cilde ve saç rengine uygun olandır. Beyaz bir teniniz varsa ve siz özel bir geceye hazırlanmak istiyorsanız bu durumda kırmızının çekiciliği ve cazibesini kullanabilirsiniz. Fakat gideceğiniz yer bir kır duğunu ise bu durumda hafif koyu pembe bir ruj işinizi görecektir.

Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?
Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın rengi ruj seçimini etkileyen kriterlerin başında gelir. Koyu renkli saçlarınız varsa bordo ve kahverengi rujlar başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Kumral saçlarınız varsa şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Sarı salar için ruj rengi seçimi daha kolaydır. Her renk ruj sarı saçlarda ideal bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Yukarıda doğru ruj seçimini yapabilmeniz için örnek olarak ten renklerine göre nasıl seçim yapılması gerektiği anlatılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları