Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı Neden Olur

0 19

İnsanlar güzel görünmek isterler, her insan güzel yaratılmıştır ama kendilerinde beğenmedikleri noktalar olabilir. Sevdiği kişilerin kişide beğenmediği noktalar olabilir, bu gibi durumlardan rahatsız olan kişiler müdahale yani estetik yaptırırlar. Estetik denince akla burun ve ya duka gibi organlar gelse de saç ekimi de bir estetik müdahalesidir. Saç dökülmesi bazı çevresel nedenler, beslenme ve kullanılan ürünlerden kaynaklı dökülebilir. Aileniz de genel bir kellik sorunu varsa sizlerde bu genetik olaydan nasiplenebilirsiniz. Bu gibi durumlarda saç ektirme son dönemde görülen en moda estetik alanıdır. Saçlara yapılan kök hücre tedavisi ile saç ekimi yapılır, yapan kişilerde ki genel memnunlukta istatistiklere yansıyor.

Saç ekimi sonrası kaşıntı neden olur?

Saç ektirmek acılı bir durum değildir, saçın kökü de genel olarak enseden alınır ve kelleşmenin başladığı yere uygulanır. Uzun süre kızarıklık olmasa da kısa süreli saç ekilen bölgede kızarıklık olur. Bunun yanı sıra saç ekilen bölgede kaşınma problemi sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Saç ektiren kişi bunun neden olduğunu araştırmaya başlar, sizlere kaşıntının çeşitli sebeplerini açıklayalım.

Kabuklanma

Saç ekimi sırasında enseden kökler alınır ve bu kökler kel olan bölgeye uygulanır. Sonrasında özellikle 5-7 gün içinde saç ekilen bölgede kaşınma başlar. Kaşınmanın ilk ve en büyük sebebi kabuklanmadır. Saç ekimi yapılırken çok büyük olmayan hatta gözle görülmesi çok zor olan delikler açılır. Kök hücrelerinin deri altına yerleştirilmesi gerekiyordur ve bu işlem için delikler açılmaya başlanır. Saç ekimi bittikten kısa süre sonra açılan delikler kapanmaya başlar bu da kabuklanma oluşturduğu için kaşıntı yapar. Kaşıntı 15-20 gün arası derinin iyileşme sürecine göre değişiklik gösterir.

Alerji

Her olayda olduğu gibi saç ekimi sırasında da alerji olabilir. Bu alerji yapımda ki aletlere değil ama kullanılan malzemelere karşıysa yine kaşınma olur. Bu kaşınma uzun sürme. Diğer bir ihtimal de bakım ürünlerine karşı olan alerjik reaksiyonlardır, bu durumda kaşınma uzun süre ve aynı zamanda kızarıklıklara dönüşür. Böyle bir durum varsa tekrar uzman kişiye danışmakta fayda vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları