Saç Yağlanması İçin Neler Yapılabilir?

0 16

Deri hastalıkları vücudu en rahatsız eden durumlardan bir tanesidir. Birçok nedenden dolayı saçlarda yağlanma olur, bu durum insan vücudundan kaynaklı ve ya dış etkenlerden kaynaklı oluşabilir. Saç, insan görünümünde önemli bir olgudur, tabi ki insanlar için tercih meselesidir. Kimi uzun kimi kısa kimi ise hepsini keserek kullanır. Saçlarda yağlanma olması kaşıntı, deri hastalıkları gibi olumsuzluklara yol açar, der, hastalıkları bizlerin en rahatsız olduğu sorun arasında yer alır. Saç yağlanması çözümü olan bir olaydır, buna hastalık diyemeyiz ama insanlara rahatsızlık verdiği doğrudur. Saç yağlanmasından kurtulmak için birkaç işlem uygulamak yeterli olacaktır; bu uygulamaları anlatalım. Saç yağlanması için neler yapılabilir?

Saç Yağlanması İçin Neler Yapılabilir?

Düzenli beslenmek

Düzenli beslenmek deyince yanlış anlıyoruz, 3 öğün yemek yemek düzenli beslenmek değildir. Düzenli beslenme sağlıklı beslenme anlamı taşır. Saçın yağlanmasında yediğimiz yemeklerin yağlı olması çok büyük etkendir. Yağlı saçlarla karşılaşmamak için yağlı beslenmeden kaçınalım, bu şekilde saçlarımızda yağlanmaktan kurtulacaktır.

Stresten uzak durmak

Stres her hastalığın bir numaralı sebebi olarak karşımıza çıkıyor, yeni dönem kötü hastalıklarına baktığımız zaman doktorlar ilk neden olarak hep stresi gösteriyor. Saç yağlanmasında yine stres büyük sorun olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek stres olduğu zaman saçlarda tepkime görmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Ilık su ile duş almak

Duş hepimizin rahatladığı bir andır, sıcak su altında kendimizi çok rahat hissediyor olsak ta saçlarımız bizim gibi düşünmüyor. Bu durum saç diplerinde kuruluk yani saçlarda uzun sürede yağlanmaya neden oluyor. Bu yüzden duş alırken ılık suyu tercih etmelisiniz.

Sık saç taramamak

Bu madde sizlere biraz farklı gelmiş olabilir, dikkat etmeniz gereken bir maddeden bahsediyoruz. Tarak yağları alıp saç içinde dağıtır ve yağlanmayı çoğaltır. Yağlı saçlarınız varsa çok taramamak sizler için iyi olacaktır.

Kimyasal bakım ürünlerinden uzak durun

Hepimiz bakımımıza önem veririz,  özellikle erkeklerimiz kısa saçlarını şekillendirmek için çaba gösterir ve bazı ürünler kullanırlar. Jöle saç spreyi gibi ürünler kimyasal ürünler olduğu için saç köklerine ulaşmamaları gerekir. Saç köklerine ulaştıklarında insanların saçlarında yağlanmaya neden olacaktır. Bu durum ileride kepek ve kaşıntıyı peşinden getirecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları