Sakız Deyip Geçmeyin ! Sakızın Faydaları

0 243

Sakız görünürde küçük olan fakat etkisi ve faydaları çok fazla olan bir üründür. Sakızın faydalarını , yararlarını bu etkileri şu şekilde açıklayabiliriz.

Kilo Korumasına Yardımcı olur

Gıda sektörü içerisinde en kolay bulunabilen, en ucuz ve en düşük kalorili ürün sakızdır. Sakızlar yaklaşık olarak 5 ila 10 kalori arasında değişiklik göstermektedir. Sakız çiğnerken ağızda doluluk hissi oluşmaktadır ve bu nedenle açlık hissi yaşamazsınız. Devamı bir şeyler atıştırmak da istemeyeceksiniz. Bu nedenle de kalori almayı önlemiş olmaktadır.

Yemek Yeme İsteğini ve İştahı Azaltır

Çiğnediğiniz sakız sayesinde iştahınız kapanacaktır. Bilimsel araştırmalara göre; özellikle de öğlenleri yapılacak olan atıştırmadan önce sakız çiğnerseniz iştahınız kapanacak, açlığınız giderilecek ve bu sayede kalori alımınız da duracaktır. Başka bir araştırma verilerine göre akşamüstü ara öğün öncesi 3 saatlik kısımda 1 saat ara ile 10- 15  dakika sakız çiğnerseniz daha az kalori alacağınız tespit edilmiştir.

Abur Cubur Atıştırmalar Yerine Sakız

Evet, hem düşük kalorili olan hem de yüksek kalorili yiyeceklerin alınmasını önleyen sakız sayesinde artık çok daha az abur cubur tüketeceksiniz.

Konsantrasyonunuzu Arttırır Stresi Giderir

Gergin bir anınızda veya dikkat gerektiren bir iş başındayken sakı zçiğnerseniz olabildiğince olumlu fayda sağlarsınız.

Beyne Kan Gitmesini Sağlar

Sakız çiğnerken % 25 oranında daha fazla beyne kan gitmesi sağlanmaktadır.

Diş Sağlığı

Sakız diş dostudur ve ağız ve diş sağlığınızı desteklemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları