Sigarayı Bırakma Yolları Nelerdir?

0 24

Sigara tarihte insanlara en çok zarar veren ürünlerden biridir, önü alınmayan ve hızlı bir şekilde aşılanan sigara hem parayı hem de sağlı ikisini bir arada alabilen ve kendi isteğimizle kendimize zarar vermemize yol açan bir üründür. Sigara, içinde zararlı maddeler bulundurur bu maddelerden biri olan nikotin kana karıştığı zaman insanlarda istek oluşturur. Sigarayı bırakmakta insanların zorlanmasının en büyük sebebi nikotindir ama nikotin kandan hızlı bir şekilde atıldığı için bu bir bahane değildir. Sizler sigarayı bırakmak istedikten sonra birçok yol vardır, bu yollar hem sağlıklı hem de işe yarayan yolardır. Sigarayı bırakma yolları nelerdir?

Sigarayı Bırakma Yolları Nelerdir?

İstek

Sigarayı bırakmak için öncelikle istek olması gerekiyor, sizler başkasının isteği ile değil kendi isteğinizle sigarayı bırakmalısınız. Özellikle çok uzun zamandır sigara içenlerin bırakması zordu anlayışı tamamen yanlıştır, isteyen herkes bu üründen vazgeçebilir.

Enginar yaprağı çayı

Vücut sigara içince nikotinle karşılanır; nikotin diret olarak kana karışır ve sizlerden sürekli sigara ister. Bu çay nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olacağı için sigarayı bırakmanızda yardımcı olacaktır.

Nefes egzersizi

Sigarayı bırakma konusunda kanıtlanmış bir yöntemden bahsediyoruz sigara paketini attığınız anda eskisinden daha çok sigara akla gelecektir. Her aklınıza geldiğinizde nefes egzersizi yaparak bu isteği engelleyebilirsiniz. Sigara akla gelince nefes alın ve verin.

Diş fırçalama

Yine sigara bırakma noktasında kanıtlanmış bir yöntemden bahsediyoruz, sigara akla geldiğinde dişlerinizi fırçalayın ama bu fırçalama olayı günde 3 seferden fazla olmasın. Sizler için diş sorunu oluşturabilir.

Spor

Sigarayı bırakınca kilo almaktan korkan ve bu yüzden sigara içmeye devam eden birçok insan vardır, spor sizlerin bu süreçte hem kilo almasını engelleyecek hem de nikotinin vücuttan daha hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır.

Düzenli beslenme

Sigarayı bırakınca sürekli besin ihtiyacı duyacaksınız, ağzınız er seferinde sigara ile buluşmak istediğinden ağzınıza atacağınız ürünler sigarayı bırakmanızda fayda sağlar. Bu ürünlerin sağlıklı olması, meyve ağırlıklı olması yine sigarayı bırakmaktan sizlere fayda sağlayacak yöntemlerden bir tanesi olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları