Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

0 17

İnsan vücudu çok farklı yaratılmıştır, aklınıza gelen en hassas yapı bile insan vücudu kadar hassas değildir. Sadece psikoloji olarak bakmayalım, insan vücudu yapısal olarak da hassas bir düzendedir. Sivilceler de bu hassas düzenin bizlere bir hediyesi olmuştur, her insan da çıkmaması da yine bizleri doğrulayan noktalardan biri olmuştur. Her insan bir olmadığı gibi her insanın vücut yapısı da bir değildir. Vücut tipleri yağlı daha kuru gibi farklı özelliklerde sıralanabilir. Sivilcelerin çıkmasında birçok neden yer alır, insanlar sivilceleri sıkma işleminde bulunurlar. Hem vücut tipi hem de elimizin durmaması sivilcelerin bizlerde yaralara neden olmasına yol açar. Sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce oluşumunda birçok neden yer alır, bu nedenler içinde ilki hormonsal değişiklikler olarak öne çıkar. Sizler ergenlik aşamasına geldiğinizde vücut yapısında gelişim ve değişim gözlenir. Bu süreçte sivilcelenmeler başlar.

İlaçlar da yine sivilce oluşumunda büyük rol oynar, doktorlar ilaçları verirken daha dikkatli davranmalı ama sağlık şartları maalesef buna izin vermiyor. Sağlık çalışanı azlığı, hasta çokluğu ile birleşince doktorlar gerekli tetkikleri yapmadan ilaç yazıyorlar. Bu da vücutta yan etki yaratabiliyor. İlaçların kendi yan etkileri de olma durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu seçenekler bizlerde sivilce doğuruyor.

Stres sivilce oluşumunda en büyük etkendir, çağımızın vebası olarak nitelendirilen stres, insanoğlu için büyük tehdit oluşturmaya başladı.

Patates maskesi, sizlerin derdine çare olabilecek bir yoldu. Sivilce izleri çok derin etki yapmamışsa o zaman patates sizlerin derdine çare olabilir. Patatesi soyup temizleyin ve yüzünüze düzenli şekilde uygulayın, fayda göreceksiniz. Limon da içinde ki besinler sayesinde sivilce izlerine fayda sağlayacak bir doğal yöntemdir.

Yoğurt, siyah noktalarda yarattığı olağanüstü etkiyi sivilce izleri konusunda da gösterir. Her derde deva olan yoğurt sizler için sivilce lekelerini de yok edebilir. Elma sirkesi de yoğurt kadar etkili olan bir yöntemdir, hangisini tercih ederseniz edin uzun bir süre bu işlemi yapın. Kısa sürede hiçbir tedavi sizlere olumlu sonuç vermez ama uzun vadede 4 işlem de sivilce lekelerine olumlu gelebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları