Sivilce Neden Olur?

0 17

Sivilce neden olur? Günümüzde özellikle ergenlik çağında olan bireylerin en büyük problemi sivilce ve aknelerdir, sivilce ve akneler yüzde izlere ve yaralara neden oluyor. Yüzün görünümünde bozulmalar neden olan bu olay hayatımızda sıkıntılar yaratabiliyor. Sivilceler vücutta kendiliğinden oluşması çok düşük ihtimalli sorunlardır. Bazı vücut tipleri sivilce oluşumuna yol açsa da genel olarak insanların beslenme ve yaşam şartlarından kaynaklı oluşur. Sivilceler ile akneler arasında bir bağlantı vardır. Yüzde oluşan yağlanma tıkanıklığı ortaya çıkarır, bunlarda bir şekilde sivilceye ve yüzde oluşan aknelere yol açar. Akneler ile baş etmek kolay olmasa da yüzde yara oluşturmadan bu cilt rahatsızlığından kurtulmak imkânsız değildir.

Sivilce Neden Olur?

Sivilce yani aknelerin başta da söylediğimiz gibi bazı nedenleri vardır, kendiliğinden oluşan hiçbir durum yoktur. İlaçlar sivilce oluşumunda ilk sırada yer alır desek yanılmış olmayız. Kullanılan ilaçlar yüzde ve ya vücutta yağlanmaya neden oluyorsa sivilce oluşumu normaldir.

Hormonlarda oluşan aktivite yani hareketlilik insanlar için sivilce oluşumun tetikler, ergenlikte sivilce çıkmasının nedenlerinden biri budur.

Kullanılan kremler ve benzeri makyaj malzemeleri de sivilce oluşumunda başrol oynar. Kullanılan adi malzemeler, yine yüzde sivilce oluşumunu tetikler.

Sivilce ve Akne ile Baş Etmenin Yolları

Sivilceler ile baş etmenin yolları vardır, önemli olan bu aşamaya gelmeden hastalığa çözüm bulmaktır. Vücudunuzda yağlanmayı önlediğiniz zaman sivilcelerin çoğalmasını önlemiş olursunuz.

Makyaj malzemesi kullanımını azaltın, bu da sivilceler için büyük çözüm olacaktır. Kullanılan bakım ürünleri yağ oranı yüksek olan malzemelerdir, birde yan sanayi ürünler kullanırsanız o zaman sivilce oranı daha çok yükselecektir.

Doğru beslenme yine sivilce ile baş etme yoları içinde yer alıyor, bol su içmek ve yağsız bir şekilde beslenmek sivilceler için büyük çözüm olacaktır.

Sivilceler vücutta bizlerden kaynaklı oluşan durumlardır,  hayatınızda her zaman beslenmeye dikkat edeceksiniz vücut sürekli tepkiler vermeye meyilli bir yapıya sahiptir. Hormonlu ürünler, sivilceler için ön ayak olabilecek bir durumdur. Sizler en başta stresten uzak duracak ve beslenmenize dikkat edip spor yapacaksınız. Sivilce sıkmakta vücutta yaralara neden olacağından bu işlemden uzak durun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları