Tansiyon Nasıl Düşürülür?

0 21

Tansiyon nasıl düşürülür ? Günümüzde birçok hastalık ortaya çıktı, yeni nesi insanlarda hastalık sayısı bir hayli fazlalaştı. Eski insanlarda bu kadar hastalık yoktu neden? Hastalıklara en çok neden olan durum strestir. Büyük şehir hayatları ve maddi gelişmeler insanlarda ki stres oranını arttırıyor. Stres de birçok hastalığın babası olarak ortaya çıkıyor. İkinci bir hastalık besinlerde hormon, ülkemizde ve dünyada teknoloji insanların anlayamadığı hızda yükseliyor, bu durum beslenme konusuna da etki ediyor.

Tansiyon nasıl düşürülür?

Beslenmenin kötüye gitmesi ve hormonlu ürünlerin piyasalarda dolaşması insanlarda ki hastalıkları yine arttırdı. Tansiyon da bu hastalıklar içinde yer alıyor, insan vücudunda normalde de yer edinen tansiyonun eksi ve artı yönde ani hareketleri hastalık olarak biliniyor.

Yüksek tansiyon nedir?

Tansiyon kalbin kan pompalarken uyguladığı basınç anlamına geliyor, kalp daha fazla basınç uygularsa o zaman tansiyon da yükseliyor. Yüksek tansiyon insanlara birçok olumsuz durum taşıyor, bu durumlar içinde baş dönmesi ve bayılma ve baş ağrıları yer alıyor. Bunlar aniden gerçekleşebilen olaylar olduğundan tansiyonun yan etkileridir. Tansiyon düşürülmediği sürece tehlikeli olabilir, bu tehlike en son bir hastane yatağında uyanmanıza neden olabilir. Yüksek tansiyon kısa süreli olarak düşürülebilir ama önemli olan hastalığı kontrol altına almak olacaktır. Hastalığı düzenli düşürmek ve ya kontrol altına almanıza yarayacak bazı noktalardan bahsedelim.

Tuzdan uzak durmak

Tuz vücudun ihtiyaç duyduğu besinlerden olmakla birlikte tansiyon için çokta faydalı bir besin değildir. Tuz tüketimine belirli oranda sınır getirilmezse yüksek tansiyon sürekli karşınıza çıkabilir. Tansiyon probleminiz varsa tuz kullanımına dikkat edin.

Kiloya dikkat etmek

Kilo tansiyonda en büyük problemlerden bir tanesi olarak öne çıkar. Yüksek kiloya sahip olmak tansiyon hastalığını öne çıkarır. Tansiyonunuzu düzene sokmak için kilonuza dikkat etmek zorundasınız.

Egzersiz yapmak

Egzersiz yine kilo sorunu ile doğru orantılı olup tansiyon rahatsızlığı olanlar için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Düzenli yürüyüş yapmak ve spor tansiyonu kontrol altına almanızı sağlar, bu şekilde tansiyon sıkıntısı ile karşılaşmazsınız.

Beslenme

Beslenme yine tansiyon için çok önemlidir, düzensiz ve yağlı beslenme tansiyona neden olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları