Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

0 73

Kombin, birbirinden bağımsız giyim parçaları ve renklerin bir arada kullanılması ile bir birine uydurmak anlamı taşıyan bir kavramdır.  Tesettür giyen kadınlar, açık ve dekolte görünümlü parçalar giymediği için tesettür parçaları kombine etmek ve tesettür kombini parçaları görünmek onların, vazgeçilmezlerindendir. Tesettür giyen bir kadın için, kombinlenen parçaların renk uyumu, modaya uygunluğu ve kaliteli olması çok önemlidir.

Tesettür Kombini Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kombin oluşturmadan önce, oluşturmak istediğiniz kombini nerede giyeceğinizi düşünerek yolla çıkmalısınız. Eğer samimi ortamlarda ve iş görüşmelerinde gireceğiniz bir kombin oluşturmak istiyorsanız, daha sade ve olgun hissettiren tesettür renkler ve modeller tercih etmelisiniz. Ancak günlük yaşam ve parti gibi eğlencelerde giymeyi düşünüyorsanız daha modern, şık ve hareketli renkler tercih edebilirsiniz. Kombin oluşturma esnasında dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

  • Kaliteli parçalar kullanılmalı
  • Tesettür parçalarında en az 2 en fazla 3 renk kullanımı ( renk tonlara birbirine yakın olmalı)
  • Modaya uygunluğu ( yeni sezon parçaları)
  • Takımı ve renk seçimi ( takı renklerinin, giyim renklerinin gölgesinde kalmasını önlemek)

Tesettür Kombininde Renk Seçimi Neye Göre Belirlenmeli?

Her ne kadar renkler ve zevkler tartışılmasa da kombin için renk seçimi yaparken, zevklerimizi bir yana bırakarak birazda modaya ve sezona uygun seçim yapılmalıdır. Örneğin, siyah renkler ile kombin oluşturmak istiyorsanız da, sıcak ve bunaltıcı günlerde siyah ve koyu renkler tercih edilmemelidir. Çünkü koyu renkler sıcağı çeken türden tesettür kombin renkleri olduğu için terlemenize ve üstünüzdekilerden kurtulma isteğiniz artar. Bunun için renk seçiminizi doğru ve bazı şartlara uygun yapmanız gerekir. Eğer sıcak bir yazı günü için kombin oluşturmak istiyorsanız beyaz, pudra, mavi ve açık yeşil gibi açık tonlarda ki renkler tercih etmelisiniz. Bir de kombin için tercih edeceğiniz renkler sizin, daha genç ve olgun göstermesini sağlayabilir. Örneğin açık ve parlak renkler tercih ederek, bulunmak istediğiniz ortamlarda daha çok ve genç görünebilirsiniz.

Yukarıdaki önerilerimizi dikkate alarak siz de harika kombin oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları