Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

0 18

Yazın cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? İnsan cildi fazlasıyla hassas bir yapıya sahiptir. Bir makineye benzese de çalışma düzeni çok farklı olan insan vücudu kemik yapısının üzerine deri inşası ile tamamlanmıştır. İnsan derisi yeterince sağlam ve dayanıklı olsa da bir o kadar hassas ve tahriş olmaya müsait bir hal içerir. Bu yüzden mevsimsel olarak yanma, çatlak gibi birçok cilt rahatsızlığı cildimizde görülebilir. Peki, sıcak yaz mevsiminde cildimizi nasıl koruyacağız. Daha sıkı görülen, selüloitlerin olmadığı ve güneş yanıklarının olmadığı bir cilt için neler yapılabilir sizlere bu konular hakkında bilgiler vereceğiz. Bunu yapmak için ilk aşamayı siz atacaksınız ve cildinizi tanıyacaksınız, her cilt aynı yapıda olmaz.

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cildinizi temizleyin

Yaz ayı yaklaşıyor, bu ay içinde cildinizde ölü deriler de çoğalacak. Bunlardan korunmak için sürekli cilt temizliği yapmalı banyo yaparken daha dikkatli bir şekilde duş almalısınız. Bu şekilde ölü derilerden kurtulur ve yaz ayı içinde solgun bir cilt ile dolaşmazsınız.

Spor yapın

Yaz ayında başta güneşe bağlı olarak selüloitler çıkacaktır, tatile gitme ve ya kadınlarımızda kısa elbiseler giymek gibi planlar varsa selüloitler yüzünden bu planlar ertelenecektir. Planlarınızı ertelememek için yapmanız gereken düzenli şekilde spor yapmaktır, spor cildi daha sıkı tutar ve selüloitleri yok eder.

Düzenli beslenme

Düzenli beslenmek her hastalıkta önemli bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar, aynı zamanda cilt bakımında yağlı yemeklerden kaçınmak, abur cubur olarak adlandırdığımız ürünlerden uzak durmak yağlanmayı azaltır. Yağlanma vücutta birçok cilt bozukluğunun başlıca sebebi olacaktır.

Yüz bakımı

Yüz bakımı da biz insanlar için yaza girerken önde gelen maddelerden olacaktır, yüz bakımınızı düzenli olarak yapmazsanız güneş yanıklarından kurtulma şansına sahip olmayacaksınız. Peki, yüzümüz için neler yapmalıyız?

  1. İlk olarak yoğurt sürmek cilde çok iyi gelecektir, yaz ayında bulunan sıcaklar cildin yumuşamasını ve siyah noktaların oluşmasına yol açar. Yoğurt maskesi yüzde gerginlik ve siyah noktalardan kurtulmak için bire bir olan uygulamalardandır.
  2. Güneş kremini çantanızdan hiç eksik etmeyin, güneş kremi yanıkları önleyecek ve cildinizin zarar görmesini engelleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları