Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

0 28

Yeşil çay zayıflatır mı? İnsanlar teknolojiye bağlandıkça sağlık sorunlarında ki değişimler de hızlanıyor. Bazen düşünüyoruz, eski insanlar bu kadar hastalıkla nasıl baş etmişlerdir, bizler günümüz teknolojisinde baş etmek de zorluk çekiyoruz. Evet, sorunuzun cevabı aslında çok basittir, eskiden bu hastalıklar yoktu. Neden mi? İnsanlar hep doğal besleniyordu. Kimse bir yerden bir yere otobüs kullanmıyordu, en büyük ulaşım aracı olan bile bir spor oluyordu. Yazın mandalina kışın domates yenmiyordu, bu da sağlıklı bir belenme ortaya çıkarıyordu.  İnsanlar doğanın verdiği hastalıkların çaresini yine doğada arıyordu, şimdilerde yemekten çok hap kullanıyoruz. Yine de doğaya dönüş başlamış gibi gözüküyor, yeşil çay da bunların bir örneğidir.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Çayımızın faydaları ile başlayalım, doğa insana zarar vermez. İnsanlar kendi kendine zarar verir. Yeşil çay faydası saymakla bitmeyecek bir çaydır, bununla birlikte başlıca faydaları arasında şunlar vardır.

  1. Yağ seviyesini dengeler, şu an yediğimiz her yemekte şeker oranı çok yüksek oluyor. Özellikle tatlılardan sonra şeker oranı fazla yüksek çıkıyor bu arada hemen ilaçlara sığınıyoruz. Yeşil çay şekeri dengeleyici özelliklere sahiptir.
  2. Kolesterol de yine sağlık sorunları arasında yer alır, günümüzde kötü kolesterol sahip birçok kişi vardır. Yeşil çay özellikleri ile kötü kolesterolü de baskı altına almayı başarır.
  3. Unutkanlık çağın gizli hastalıklardan bir tanesi olarak öne çıkar, tıp Alzheimer diyor bizler unutkanlık değişen bir durum yok. Yeşil çay unutkanlığı da iyi geliyor ve sizlerin hücrelerinde ki yenilenmeyi hızlandırıyor.

Yeşil Çayın Zararları Nelerdir?

Yeşil çayın bilinen bir zararı yoktur, kendi içinde zararı olmasa da bizler fazla kullanarak zararları öne çıkarabilir. Yeşil çay günde bir bardak maksimum iki bardak şeklinde bir zarar vermez ama bu sayıların üstüne çıktığımız zaman tansiyonda oynamalar yapabilir. Bununla birlikte kulakta çınlama da bilinen zararları arasında yer alır. Bir diğer yan etkisine de kusma demek yanlış olmaz.  Unutmayın her olayın fazlasında zarar vardır. Bu çayı da fazla kullanmak zararları getirir. Yeşil çayın yararlarına bakılıp da düzenli kullanılmasında birçok fayda vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları