Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

0 29

Zebra perde temizliği nasıl yapılır ? Ev ülkemizde her zaman önemle bakılan bir olgu olmuştur, özellikle kadınlarımız ev konusunda hassas davranırlar. Bir ev alındı mı onun dekorasyonu konusunda birçok araştırma yapılmadan o eve bir çöp alınmaz. Son zamanlarda dekoratif perdeler içinde stor olarak bilinen perdeler çokça tercih edilmeye başlandı. Gerek evimizde gerekse ofisimizde stor perde hem duruşu hem de kolay dekore edilmesi ile öne çıkmaktadır.

Zebra perde temizliği nasıl yapılır?

Perdeler her yönü ile avantajlı görünse de söz konusu temizlik olunca pek bilinmeyen yönleri vardır. Normal perdeler kuru temizleme ve ya evde yıkma şeklinde kolayca temizlenir. Peki, stor olarak bilinen perdeler nasıl temizlenecektir?

Zebra perde

Zebra perdeler stor perde içinde öne çıkan türlerden biri olarak bilinir. Dış görüntüsü bir zebraya benzediği için adı stor perdeler içinde zebra perde olarak anılır. Temizliğinden önce çok kolay kirlenmeyen bir perde olması ile dikkat çeken stor perdelerde temizlikte sandığınız kadar zor değildir. Bu iş için kolay yöntemleri bilmeniz gerekiyor.

Düzenli temizlik

Zebra perdelerin çok kolay kirlenmediğinden bahsettik ama bu hiç kirlenmeyeceği anlamı da taşımıyor. Düzenli temizleme bu perdelerin genel olarak temizliğinde en öneli madde olarak öne çıkar, bu şekilde çok kirlenmeyen zebra perdeler sizleri temizlik konusunda yormazlar.

Toz alarak başlayın

Perdeyi dikkatli bir şekilde yerinden çıkararak temizliğe başlayın, bu aşamadan sonra yapacağınız ilk işlem düzgün bir zemin üzerinde perdenin tozunu almak olacaktır.

Diş fırçası kullanın

Bezler zebra perde temizliğinde işinize yaramayabilir, bu şekilde bir olay başınıza geldiğinde kullanacağınız diş fırçası ile detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Bu perdenizde daha temiz bir görüntü için olmazsa olmazlardandır.

Yıkamaya çalışmayın

Stor perdeler yıkanma konusunda sizlerin yapabileceği bir işlem değildir, bu işi evinizde yapmak belki de daha karlı olacak ama perdeye zarar verebilirsiniz. Bu yüzden sizler evde perde temizliği yapmak için güzel temizlik ürünleri ile silme işlemini yapın. Düzenli silinen perdeler temiz olacaktır. Bu işlem işe yaramıyorsa bu iş konusunda uzmanları çağırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemap - Cilt Bakım Sırları